Konu Araçları | Konu Seçenekleri | Gösterim Stili
Tarih
07/12/2008 04:33
Konu Sahibi
accessdelisi
Yorumlar
10
Okunma
4938
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
Kullanici Avatari

accessdelisi

Aktif Üye
Ah.... Fu.... Ce....
 41
 82
 392
 30/10/2008
17
 -
 Yönetici
 Ofis 2016 64 Bit
 21/03/2019,18:34
İstanbul Avcılar'da polis kıyafetiyle müzikhol basan şehir zorbalarının, kadın bir çalışanı kaçırması Türkiye'yi dehşete düşürdü. Skandal olay güvenlik güçlerine kimlik sorulması tartışmalarını yeniden gündeme getirirken Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, kimlik göstermeyen polislere disiplin cezası verileceğini açıkladı.

Polisin kendini tanıtmadan işlem yapamayacağını vurgulayan Köksal, "Hiçbir polis o müzikholdeki gibi hareket etmez. Polisten ters bir davranış gören, 155'i arasın. İhbarda bulunan vatandaşlar da kimlik bildirmek zorunda değil." dedi.

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, son günlerde gündeme gelen işkence iddiaları ile polis süsü verilerek işlenen suçlar konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Polis kılığına bürünen şehir zorbalarının geçtiğimiz günlerde İstanbul Avcılar'daki bir müzikholü bastığını hatırlatan Genel Müdür, müzikholden 155 Polis İmdat hattına herhangi bir ihbar yapılmadığını, bu durumun 'düşündürücü' olduğunu söyledi. Hadisenin araştırılması için iki müfettiş görevlendirildiğini hatırlatan Oğuz Kağan Köksal, hazırlanacak raporda, polis kıyafetlerinin herkes tarafından satın alınmasını engellemeye yönelik tedbirlerin de yer alacağını bildirdi. Yönetmelik veya yasa değişikliği yapılarak, polis olmadığı halde resmî üniforma giyenlere çok ağır yaptırımlar uygulanacağına işaret eden Köksal, polis kimliğinin taklit edilmemesi için başlatılan projenin de tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı: "Kokartlar Darphane'de basıldığı için taklidi mümkün değil. Mevcut kimlikler de sahtesi yapılamayacak şekilde dizayn edilecek. Hologram gibi güvenlik unsurları olacak."

Bir grup güvenlik muhabiriyle sohbet eden Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, polis kurşunuyla ölüm ve işkence konularına da değindi. Son dönemde yaşanan bazı talihsiz ve münferit olayları teşkilata mâl etmenin doğru olmadığını belirten Köksal, "Bu yılın ilk 10 ayında herhangi bir hadise yaşanmadı. Ancak, iki ay içinde bizim de tasvip etmediğimiz olaylar üst üste geldi. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için 2009'da tüm polisleri tek tek eğiteceğiz." dedi. Her ilden 3 emniyet müdürünün Ankara'ya çağırılarak aşırı ve orantısız güç kullanımı konusunda eğitime alınacağını açıklayan Köksal, silah kullanma, zor kullanma, insan hakları, yakalama ve gözaltı dersi verilen bu polis müdürlerinin, görev yaptıkları vilayete dönünce oradaki polisleri eğiteceğini kaydetti. Ardından da ekledi: "Herhangi bir ilde yaşanacak olumsuz bir olaydan sonra önce personelin eğitiminden sorumlu olan üç müdürden hesap sorulacak." Polisin silah kullandığı olaylarda savcılığın derhal devreye sokulduğunu ve idarî soruşturma açıldığını dile getiren Köksal, "Silah kullanan polisler de mahkeme mahkeme sürünüyor. Onlar da istemez böyle bir duruma düşmeyi. Aşırı ve orantısız güç kullanan polisler hakkında meslekten ihraç ile ağır hapse kadar ceza çıkabiliyor." şeklinde konuştu.

2009'u 'hırsızlıkla mücadele ve sokak çocuklarının eğitim yılı' olarak planladıklarını ifade eden Köksal, güven timleri ve yıldırım ekiplerinin kurulmasıyla kapkaç, gasp suçlarının azaldığını söyledi. 2009'da hırsızlık suçlarıyla mücadelenin ivme kazanacağını anlatan Emniyet Genel Müdürü, sokaklarda yaşayan çocukları suçtan korumak, eğitmek ve sahip çıkmak için de yeni bir eğitim projesini uygulamaya koyacaklarını bildirdi.

Kaynak : http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=767713


SÖZ VERİYORUM... USLU DURUCAM...

Kullanici Avatari

Puletin

Onursal Üye
 Belirtilmemiş
 40
 1.717
 01/11/2008
416
 -
 
 Ofis 2003
 24/12/2016,00:18
Mesele Polisin Kimlik gösterip göstermemesi değil.
Avcılar da ki olayda işlenen suç tartışılmıyo da yine iş dönüp dolaşıp polise sarılmaya çalışılıyo.Yani insanın "Hırsızın Hiç mi suçu yok" diyesi geliyo...
Sonra sivil polis herzaman kimliğini gösteriyo zaten, Resmi Polis kimlik göstermeye çalışacaksa Üzerindeki üniformanın ne anlamı kaldı.(Üniformalara da üniforma demeye şahit lazım ama neyse o ayrı konu)
Bu kıyafetleri bu kadar kolay elde etmenin önüne geçsinler bence.
Medya, önüne gelene mikrofon uzatıp Polis düşmanlığı yaratmaya çalışıyo.İşin ilginç yanıda Polis ten memnun olan bir Allah'ın kulu yok ne hikmetse.Haberlerde izliyoruz maalesef.Bu kadar mı kötü insanlarız biz yaaa.Bizlerde sizin içinizden gelen insanlarız.Bir kaç kişinin hatasını Bütün Teşkilata mal edemezsiniz..
Bu Ülkede Polis düşmanlığı olduğu sürece bu olayların ardı arkası kesilmeyecektir.

İNŞALLAH SABIR TAŞI ÇATLAMAZ....

BİR MİLLETİN VATANDAŞI NE İSE POLİSİ DE O DUR..
UNUTMAYALIM...


Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...

Kullanici Avatari

C*e*l*o*y*c*e

Uzman
Me.... B.....
 71
 3.198
 29/10/2008
983
 Ankara
 Yazılım
 Ofis 2010 32 Bit
 Bugün,01:49
Arkadaşlar zihniyeti bozuk olan bir insan her zaman ve her koşulmda aynıdır.Polis Kimlik göstersede,beyefendi desene boş, iki gün önce KanalD 'de 327gün programı izledim,izleyenleriniz olmuştur,çıkarılan mağdur (sözde !) yakınlarına bir bakın,zihniyeti fikri zikri değişik ve şartlı çıkmışlar,çıkarılmışlar,diğer tarafta çıkarılanEmekli Emniyet müdürleri ve hele biri vardı kim olduğunu bilmiyorum top sakallı bir şahıs o kadar ince ve damara basıyorduki ,Mağdur (!) yakınları zıp zıp zıplıyordu,ha bunun yanında mehmet Ali Birand ise hemen söz kesiyordu yani ,kuyruğa bastığında hemen söz kesiliyor konuşturulmuyordu..
Hiç bir polis ve hatta hiç bir normal vatandaş,bu televizyonda gördüğümüz kadına yapılan eziyeti yapmaz yapamaz,Polislerimizin şimdi 100/80 'i üniversite mezunu ve işihnin ehli olmuş artık,o bilinçsiz hareket eden polis eskiendi ,hep polisin eğitiminden bahsediliyor,hiç vatandaşın eğitiminden bahsedilmiyor,Vatandaşımızda yetki ve sorumluğunu bilmiyor,Polisin yetkisini bilmiyor, bir uyumsuzluk var ,yanı vtanadaş ile Polis arasındaki bu bağ olan yasaları halen çoğu vatandaş bilmiyor tabi buda kopukluğu neden oluyor,gece geç saatlerde ara sokaklarda gezen Vatandaşa şüphelennildiği için ve kimlik soruyorsun,vatandaşın dediği li söz abi ben teröristmiyim bana niye kimlik soruyorsun,ben buralıyım gibi hemen karşı savunmaya geçiyor..vatandaşa kimlik sorulması için terörist olması gerekmiyorki ,o vatandaşın iyiliği için soruluyor,gece evinde yatan vatandaş camından dışarıya şöyle bir baktığında devriye gezen arac sokağında gördüğünde daha güvende hissedim başını yastığı daha rahat koymazmı ?
dediğim gibi zihniyetini bozuk insana ağzınız ile kuş tutsanız boş,benim tek üzüldüğüm ise Polisin başındaki Genel Müdürden Amirine kadar sahibsiz olmasıdır,Yetki yok,Sorumluluk çok ilkesi olduğu sürece daha çok polisimiz bıçaklanır,daha çok vatandaşımız zarar görür, istemeyiz ama gerçekler bunlar
sonuç olarak başı dara düştüğümüzde en yakınımızz olana babamız,kardeşimi,i bile aramadan 155 Polis İmdat telefonunu arayarak hemen yanımıza çağırdığımız O zor şartlarda çalışan ve türkiyede zihniyeti bozuk her zaman art niyetli inşanların yayın yapıp yerden yere vurduğu bu ülkenin Evlatları olan Polisimize yardım ve destek olalım,birgün bunlar bizede lazım olacak,Polisimizi işinden soğutmayalım,yoksa bu ülkede çakalların ,mafyanın,hırsızın türemesine sizde katkıda bulunmuş olursunuz ve o zaman sizinde canınız yandığında geç kalınmış olur.Lütfen Polisimeze askerimize yardım edelim,Oyuna gelmeyelim.....Kullanici Avatari

GencerX

Üye
 7
 28
 30/10/2008
0
 İstanbul
 
 Ofis 2007
 19/07/2018,23:10
polis topluma medeni bir şekilde davransa, toplumda polis kaşıtlığı olur mu? ("düşmanlık" kelimesini kullanmak istemedim). bu ülkede bu polis bir devlet hastenesinin acil bölümünde biber gazı attı ve bu polisler hakkında hiçbir işlem yapılmadı. Bunları yapan polisler % 80'lik üniversite mezunları içindemidir bilemem.
Esas olan şudur: herhangi bir kurumda, herhangi bir yerde şuç cezasız kalırsa insanlar gittikçe daha pervasız olur.
Öte yandan doğrudur polisler zor koşullar altında çalışmaktadır. Bu zor koşulları bahane edip suçları, görevi kötüye kullanmayı gözardı etmek mümkün müdür? Bu ülkede doktorlar da, öğretmenler de, hakimler de zor koşullar altında çalışmakta. Bu zor koşullar bu meslekleri icra edenler için bahane mi olmalı?
Benim polis kurumunu bir Türk vatandaşı olarak savunabilmem için bu kurumun, içindeki çürük elmaları eleme eğiliminde olması gerekmektedir.Kullanici Avatari

Puletin

Onursal Üye
 Belirtilmemiş
 40
 1.717
 01/11/2008
416
 -
 
 Ofis 2003
 24/12/2016,00:18
Bardağa Boş tarafından bakarsanız öle...
Görevini kötüye kullanan kaçtane Polis Tanıyosunuz....?
Olanlar vardır tabi ama Birkaç kişinin hatasını 200.000 kişilik bir aile ye mal etmek okadar kolay değil ama size göre kolay herhalde.
O polisler canının sıkıldığına mı O hastanye biber gazı attılar acaba hiç düşündünüz mü?
Ceza Konusuna gelince Polis yaptığı her hareketin hesabını veriyo bundan emin olabilirsiniz...

Unutmayınız BİR MİLLETİN VATANDAŞI NE İSE POLİSİ DE ODUR

Sonuç ta bizde Uzaydan gelmedik....


Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...

Kullanici Avatari

ozanakkaya

Kurucu
Oz.... Ak....
 39
 479
 11.975
 29/01/2008
 Denizli
 Memur
 Ofis 2010 32 Bit
 Bugün,07:40
Mesajlar yazılalı epey bir zaman geçmiş, ama celoyce ve puletin güzel şeyler yazmışlar. Kendilerine teşekkür ediyorum.


"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İdam Cezası accessman 11 2.603 19/09/2011, 08:30
Son Yorum: kadirdursun

Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.