Skip to main content

AccessTr.neT

veri değiştiğinde eski kayıtların etkilenmemesini nasıl sağlarız.

veri değiştiğinde eski kayıtların etkilenmemesini nasıl sağlarız.

Çözüldü #3
Sn Eşref Hocam ilginize teşekkür ederim. Örnekte parçanın birim fiyatını analizde hesaplatıp elle bir kez giriyorum. Daha sonra hareketler formunda alt hareketlerde parçayı seçtiğimde fiyatı geliyor. Daha sonra fiyatı değiştiğinde etkilenmesin diye gelen fiyata bakarak yandaki fatura satış kutusuna elle fiyatı giriyorum. Baktığımla yazdığım arasında fark olursa yanda ! işareti çıkıyor. Ben mevcut program yerine yenisi yapmayı düşünüyorum. Şimdiki programı düzeltmek yenisi yapmaktan zor. Fikir vermesi ve benim neyi istediğimi anlatması bakımından örneği ekledim.
Sizin önerinizi tam kavrayamadım. Ben satış fiyatını değiştirince daha önceki kayıtlarda fiyatı aynı yerden almayacak mı ? Ya da satış yaparken fiyatı elle girmem gerekiyor? Değerli vaktinizi aldığım için kusura bakmayın. Tekrar teşekkürler. Saygılar...
.rar maliyet sipariş takibi ör.rar (Dosya Boyutu: 457,52 KB | İndirme Sayısı: 8)
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: veri değiştiğinde eski kayıtların etkilenmemesini nasıl sağlarız. - Yazar: benremix - 19/07/2009, 17:02
Task