Skip to main content

AccessTr.neT

Form ile Tablo Arasında Çarpma işlemi...

Form ile Tablo Arasında Çarpma işlemi...

Çözüldü #16
Ayhan'ın yazdıklarını tekrar okuduğumda, kurguladığı şeyin yanlış olduğunu farkettim. Neden satış fiatını ve satış tarihini kaydettiğimizi düşünmediniz ki? Şimdi diyelim bir üründen satarken, fiatını sabit bir tablodan mı alacağız. Bu benim hiç yapmadığım bir kurgudur. Türkiye gibi ekonomisi iki tane dingil üzerine kurulu bir ülkede böyle bir satş programı zaten mantıklı olmazdı.Benim mantığıma göre. ne şekilde olursa olsun satış fiatı-satış tarihi-adeti-vergioranı-kar yüzdesi vs. gibi tüm değerler kaydedilir. O şekilde sabit bir tablodan veri alma işini bugün sadece tüpçüler yapıyor sanırım. Çünkü onlar veresiye olarak verdikleri malın para geldiği günkü bedeli üzerinden tahsilat yapıyorlar. Siz tüpü 10 gün önce almış olsanız bile bugünkü fiatı üzerinden ödeme yapıyorsunuz. Onlar belki dediğiniz şekilde bir referans tablosundan fiat alırlar. Onun dışında, böyle sabit bir fiat referansındaki fiatlardan satış yapma işi artık kalmadı. Sadece o fiat öneri olarak gelir, ama satıcı o fiatı silip yerine başka bir fiat yazma konusunda özgürdür.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Form ile Tablo Arasında Çarpma işlemi... - Yazar: mehmetdemiral - 03/05/2009, 15:41
Task