Skip to main content

AccessTr.neT

Ağ Üzerinden Dao İle Bağlantı

Nurullah_Serdar
Nurullah_Serdar
22
9660

Ağ Üzerinden Dao İle Bağlantı

Çözüldü #19
hazırladığım veritabanı nda dao ile bağlantıyı kullandım ve devam ediyorum yapmaya.belirlediğim bir yerine geldiğim zaman örneği eksikliklerini daha ve yapmam gerekenleri daha iyi anlayabilmek için siteye ekleyeceğim.
recordsetleri belirlerken kayıtlarda kilit kullanmadım. aslında bunun bana ne faydası olacağını anlamadım. kayıtlar üzerindeki değişiklikleri zaten kod ile yapıyoruz. ve form üzerinde bir alanın değişmesi kayıtta değişmeyeceğinden kullanmadım bunu.
sormak istediğim bir kaç soru olacak.
1. si sürekli bir formda recordsetteki kayıtları altalta sıralayabiliyormuyum normal kayıt kaynağında varmış gibi. bunu kodlarla yapamadığım için set me.recordset=benimrecordsetim olarak yaptım. bunu kodla yapmamın başka bir yolu varmı ( DAO ile)
2. sorum bir yordamı açılan menü ile yürütebilirmiyim. formum üzerinde yapacağım onay,sil,yazdır işlevlerini yapmak için açılan kutu kullandım. oradan seçerek yordamı yürütüyorum. mokra kullanın diyeceksiniz ama makrolarla aynı işlevleri yapamıyorum. çünkü yordamın içinde dao komutları var.
şimdiden teşekkür ederim.
İyiki Varsın Access Img-grin

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: ağ üzerinden DAO ile bağlantı - Yazar: Nurullah_Serdar - 05/03/2009, 22:05
Cvp: ağ üzerinden DAO ile bağlantı - Yazar: Seruz - 03/04/2009, 13:59