Skip to main content

AccessTr.neT

Ağ Üzerinden Dao İle Bağlantı

Nurullah_Serdar
Nurullah_Serdar
22
9658

Ağ Üzerinden Dao İle Bağlantı

Çözüldü #7
dao ile bir veritabanına bağlanmaya çalışıyorsun ama hani database nerde bir yerde demişsinki kendi veritabanınada bağlanabiliyorum elbette bağlanırsın onda database yani veritabaını belirlemene gerekyoktur çünkü zaten aynı veritabanındasındır çünkü Access zaten bir çok hazır kodlarını yani şu sihirbaz ile yaptırdıklarımızı hani şu Me.RecordsetClone diye olanları dao tabanlı yazdığı için tekrar database tanımlamasına ihitiyaç duyulmaması için gömülü hale getirmiştir.
ancak dış veritabaına bağlanırken mutlaka databse tanımlaman gerekirki bu şarttır

ayrıca dao hakkında bir çok şey öğrenmen gerekir bunun için Access Kod Bankasında yeterli bilgi vardır
dim dbs demişsin bu dbs ne ola belirtmemişsin işte o database dir ve yolu tam olarak belirtilmelidir.
DBPath="192.168.1.2\daoklasörü\dao.mdb"
Set dbs = DBEngine.OpenDatabase(DBPath)
Set RS = dbs.OpenRecordset("tabloadı", dbOpenDynaset)
ha bu arada aşağıda gördüğünde tablonun ne türde açılacağı kilitli sadece okunur sadece değiştirilir hem değisştirilir hem silinizr vs vs neyse bu konudada kod deposunda kodlar var ve örnek anlatımlar var
dbOpenDynaset)

son olarak dao eskimiş bir dildir o nedenden dolayı ado kullan bahsettiğin arıza senin bir tanım eksikliğinden kaynaklanıyordur büyük ihtimalle çünkü ben ado kullanıyorum ağdaki bütün çalışan programlarım ado iledir ve hiç bir probelm yaşamıyorum bu konudada tam ado ile yapılmış bir örnek akledim
meşhur çin atasözü  "ACCESS İLE YAPABİLECEKLERİNİZ HAYAL EDEBİLECEKLERİNİZ İLE SINIRLIDIR" siz ne kadar hayal edebiliyorsunuz

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: ağ üzerinden DAO ile bağlantı - Yazar: esrefigit - 28/02/2009, 22:56
Cvp: ağ üzerinden DAO ile bağlantı - Yazar: Seruz - 03/04/2009, 13:59