AccessTr.neT
Dlookup hata veriyor - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Dlookup hata veriyor (/konu-dlookup-hata-veriyor.html)

Sayfalar: 1 2

Cvp: Dlookup hata veriyor - mehmetdemiral - 27/08/2010

Çalışmanız hataya düşmüş. Açılam kutu güncelleme sonrasında olayına

msgbox "selam"

yazdım, yine aynı hatayı verdiImg-grin) Benim önerim o formu silin, yeni baştan yapın. Ben başka bir formda Column denedim, sorunsuz çalışıyor. Kesin çözüm silip yeniden formu tasarlamanız. Haydi kolay gelsin...

Cvp: Dlookup hata veriyor - alpeki99 - 27/08/2010

İl ve ilçe açılan kutularını silip ondan sonra tekrar deneyebilirmisiniz.

1- Formdaki il ve ilçe kutularını silin.
2- Dlookup kodunuz tam bir facia.
Kod:
BayiKod = DLookup("[bayi_kod]", "[tbl_bayi]", "[bayi_ad]='" & Me.BayiAd.Column(0) & "'")
olacak şekilde ilk Dlookup satırını değiştirin
3- TBL_BAYI tablonuzun adını tbl_bayi olarak değiştirin

bu haldeyken çalışıyor. Hatalarınız :
1- il ve ilce kutularının isimleri Il ve Ilce olarak yazmışsınız. Yapılmaması Gereken Ölümcül Hataları ciddi şekilde okumalısınız
2- Formunuzun adı SERVİS ..... vs. frm_servis_kayit gibi küçük harf, türkçesiz harf olsun
3- Dlookup başlı başına yanlıştı neresini düzelteyim bilemedim Fur benim verdiğim kod ile karşılaştırın.

Cvp: Dlookup hata veriyor - immortal.lifes - 27/08/2010

(27/08/2010, 00:02)mehmetdemiral yazdı: Çalışmanız hataya düşmüş. Açılam kutu güncelleme sonrasında olayına

msgbox "selam"

yazdım, yine aynı hatayı verdiImg-grin) Benim önerim o formu silin, yeni baştan yapın. Ben başka bir formda Column denedim, sorunsuz çalışıyor. Kesin çözüm silip yeniden formu tasarlamanız. Haydi kolay gelsin...

denedim oldu Img-grin teşekkür ederim.
(27/08/2010, 00:25)alpeki99 yazdı: 1- Formdaki il ve ilçe kutularını silin.
2- Dlookup kodunuz tam bir facia.
Kod:
BayiKod = DLookup("[bayi_kod]", "[tbl_bayi]", "[bayi_ad]='" & Me.BayiAd.Column(0) & "'")
olacak şekilde ilk Dlookup satırını değiştirin
3- TBL_BAYI tablonuzun adını tbl_bayi olarak değiştirin

bu haldeyken çalışıyor. Hatalarınız :
1- il ve ilce kutularının isimleri Il ve Ilce olarak yazmışsınız. Yapılmaması Gereken Ölümcül Hataları ciddi şekilde okumalısınız
2- Formunuzun adı SERVİS ..... vs. frm_servis_kayit gibi küçük harf, türkçesiz harf olsun
3- Dlookup başlı başına yanlıştı neresini düzelteyim bilemedim Fur benim verdiğim kod ile karşılaştırın.

çok teşekkür ederim, denedim oldu. dediğiniz gibi diğer düzeltmeleride yaptım.

Cvp: Dlookup hata veriyor - mehmetdemiral - 27/08/2010

Sayın Alpeki de bir çözüm bulmuş bu arada. Ben kesin çözüm bulmuşum tembellikten.. Alpeki genç adam.. Oturmuş çözmüş. Yaşın 45 olunca da bu enerjin olur inşallahImg-grin))

Diğer tüm kontrolleri sildim baktım çalışıyor. Kontrollerin birinden kaynaklandığını oradan anladım. Daha öncede gelmişti başıma ama çözememiştim. Mesele yine Türkçe karakter sıkıntısı.