Skip to main content

AccessTr.neT

irsaliyede filtre ile fiyat belirlemek?

irsaliyede filtre ile fiyat belirlemek?

Çözüldü #12
Gönderdiğiniz Excel dosyasında bazı düzeltmeler yapıp sizin uyarıları sildim. Bu dosyayı bu şekliye c:/ ana dizine kopyalayın. Daha sonra mdb dosyasını istediğiniz yerden çalıştırın. Daha sonra xls dosyasını bağlı tablo sihirbazını kullanarak istediğiniz yerden bağlarsınız. Yeni kontrol noktaları eklendiğinde il yapma sorgusunu tekrar çalıştırıp illeri almanız lazım. Excelden gelen veriler her ne hikmetse açılan kutularda görünmüyor. O yüzden iller tablosu yapan bir sorgu yazmak zorunda kaldım. Bunun nedenini bilen varsa beri gelsin Img-grin))

Şu anda exceldeki fiat değişimleri direkt olarak programda güncellenir. Yapılan işlemleri istediğiniz bir tabloya kaydediniz. Ben sadece verileri kutulara getirdim, siz diğer işlemleri kendiniz halledersiniz. Excel dosyasının formatını da istediğiniz gibi ayarlayıp, bağlı tablo ve ona bağlı tüm Sql sorgularında gerekli düzenlemeleri yapmalısınız. "Sorgu" olarak kayıtlı olmayan, ama verileri süzerek açılan kutu veya formlarda seçilmiş verileri kullanmamızı sağlayan bazı sorgular var, sorgular arasında onları göremezsiniz, formların ve açılan kutuların veri kaynaklarına bakmalısınız.

Bu çalışma bir örnektir. Dediğiniz şeyin yapılabileceğini göstermek için hazırladım. Aynı yoldan devam ederek istediğiniz Excel dosyasını referans olarak kullanarak veri alabilir ve güncellemeler yapabilirsiniz. Tek şartım var, o da "excel dosyasını program çalışırken açamıyorum" demeyinImg-grin))

Tekrar hatırlatıyorum. Programın çalışması için Excel dosyasının adını falan değiştirmeden c: ana dizinine atılması lazım. Kolay gelsin.
.rar irsaliye_excelden fiat günceller.rar (Dosya Boyutu: 20,01 KB | İndirme Sayısı: 5)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: irsaliyede filtre ile fiyat belirlemek? - Yazar: mehmetdemiral - 17/07/2009, 20:46
Task