Skip to main content

AccessTr.neT

IIf ile tarih karşılaştırması...

IIf ile tarih karşılaştırması...

Çözüldü #15
Alıntı:Şimdi burda yazdığınıza göre, bu sorgu sizin istediğinizi yapıyor, öyle mi?

Buyrun o zaman, örneğinizi Db1, Db2, Db3...... şeklinde forma ekledim. O bahsettiğiniz kırmızı çerçeveli Db leri 12'ye kadar getirdim. Tarihleri de girdim. Sizin söylediğinize göre hepsinin 5 yazması gerekir. Size en başından beri diyorum ki bu IIf(Month(Date())>=1;5;0)) yanlışmış gibi geliyor bana. Sanki bunda bi anormallik varmış gibi.

Çünkü bu ifadenin Türkçesi bile kulak tırmalıyo:

"Eğer Ay 1. aya eşit veya 1. aydan büyükse 5 yaz, değilse 0 yaz"

Şimdi buna göre bu IIF şartında 2., 3., 4., 5...... aylar için de geçerli olmuyor mu?

Bu kadar zamanınızı aldığım için özür diliyorum. Ne varki yine yaptıklarım anlaşılmamış. Bana yolladığınız örneği açmadan önce bilgisayar tarihini 3 ay sonraya ayarlayıp form1 i çalıştırıp

1.İstenen kullanıcı girişine 1 derseniz (burası can alıcı nokta bu kullanıcı 2009 dan önce kayıt yaptırmış yani 12.12.2005 de) açılan Db1,Db2,Db3,Db4,Db5 ve Db6 lerin kutucuklarında otomatik olarak 5 değerinin geldiğini göreceksiniz.

2. İstenen kullanıcı girişine 2 derseniz (bu kullanıcı 12.02.2009 da kayıt yaptırmış) açılan Db1 in "0" Db2,Db3,Db4,Db5 ve Db6 lerin kutucuklarında otomatik olarak 5 değerinin geldiğini göreceksiniz.

3. İstenen kullanıcı girişine 4 derseniz (bu kullanıcı 12.03.2009 da kayıt yaptırmış) açılan Db1 ve Db2 in "0" Db3,Db4,Db5 ve Db6 lerin kutucuklarında otomatik olarak 5 değerinin geldiğini göreceksiniz.

buda kodun çalıştığının göstergesidir. Şimd eğer siz bana bu Db ler içindeki bu değerleri b lere nasıl taşıyabileceğimi söylerseniz bütün işim bitecek. Yine anlaşılmadıysa bana özel mesajla telinizi yollayın bir de öyle anlatayım derdimi... Tekrar teşekkür ediyorum.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
IIf ile tarih karşılaştırması... - Yazar: bidehr - 21/03/2009, 16:28
Cvp: IIf ile tarih karşılaştırması... - Yazar: bidehr - 23/03/2009, 19:03
Task