Skip to main content

AccessTr.neT

A Formunda Kaydedilen Değerleri B Formunda Gösterme.

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
18
2797

A Formunda Kaydedilen Değerleri B Formunda Gösterme.

Bir kaç sebebi var. 

1.Adisyon kapat tuşuna bastığımda olay yordamına yazacağım kodla eğer F_04_AdisyonGiris ekranındaki bu bölümdeki değerlerden herhangi biri varsa bu ödemenin yapıldığı anlamına geldiği için tüm bilgileri  Geçici MasaOdemeAktar ve AdisyonFisiAktar tablolarından sildirerek kalıcı MasaBilgi ve AdisyonFisi tablolarına aktaracak ve masayı yeni müşteri için boş hale getireceğim, bu şekilde kurguladım.Elbette daha farklı yöntemler oluşturulabilir. Bu yöntem bana daha kolay geldi eksileri olabilir tabiki. Onuda yaparken öğrenirim.Gerekiyorsa da kurguyu değiştiririm.

2-Yapacağım Masa Günlük Adisyon listesinde tıkladığımda ilgili kapanmış adisyonu ekrana getirdiğimde ödeme çeşidinide ekranda görmek istiyorum. Bazı durumlarda kasiyeri kontrol etmek için hafızayı tazeleme açısından verilen hizmetleri ve ödeme tutarlarını Adisyonda görmek Kasa Hareketlerinden daha fazla fikir verebiliyor diyelim.

3-Bazı durumlar olabilir ödemeyi aldı ama adisyonu kapatamadan elektrik gitti yanlışlıkla çıktı vs. Tekrar adisyona girdiğinde bu bölümü görürse masanın ödemesinin alındığını anlasın diye.Hesap al butonuna tıklar orda mesaj alır ama zaman kaybı. ( Kasiyerin Tablolara bakma şansı yok ) Adisyon üzerinde de ödemeye dair uyarıcı bir mesaj verdiğim yada gösterdiğim textbox vs koymadım.

4-MasaGiriş Formunun üstündeki günlük ödemelerin toplamlarının olduğu bölüme adiyonların ödeme detay toplamlarını daha kolay aktarırım diye düşünüyorum.
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: A Formunda Kaydedilen Değerleri B Formunda Gösterme. - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 20/01/2019, 17:06
Task