Skip to main content

AccessTr.neT

Combobox - Sadece Seçim Yapılsına farklı bir çözüm arıyorum

Combobox - Sadece Seçim Yapılsına farklı bir çözüm arıyorum

Çözüldü #3
Combo'ya farklı bir veri girilirse "listeden seçim yapınız" deyip kesebilirim, ya da bunu listeye ekleyebilirim. Ya da listeye eklemesem bile, tablolara yazabilirim. Ama ben bunların hiçbirisini istemiyorum. Comboyu doldurdugum bir tablom var, orasını güncellemek için de ayrı bir form...
Burayı şöyle düşünün... Araç Bilgilerini giriyorsunuz... Plakayı key yaptınız, diğer bilgileri doldurdunuz... Bir de markalarınız var... ayrı bir tablodan, comboyu dolduruyor. X plakalı aracı girerken Cercedes girmesin... ya da benim listemde yoksa, Mercedes i de girmesin... ve bunu yaparken de uyarılarla v.b. yapmak istemiyorum, "sadece listeden seçilebilir" olsun istiyorum... Örnek : Bu mesajı yazarken kullandığımız ekrandaki "font" combosuna bakalım, oraya gidip comic sans yazamıyoruz... listeden seçim yapmak zorundayız...

Bazen çok basit birşeyleri anlatmakta çok zorlanıyorum Fur gözlerinizi yorduğum için Ozur

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Combobox - Sadece Seçim Yapılsına farklı bir çözüm arıyorum - Yazar: doganbaris - 24/09/2010, 09:11