Skip to main content

AccessTr.neT

Gelen sonuca göre otamatik metin yazdırma

Gelen sonuca göre otamatik metin yazdırma

sayın ATOZ ;
ilginiz için teşekkür ederim. ancak verdiğiniz cevapta düzeltme yapmaya çalıştım. ancak içinden çıkamadım bir türlü. girdiğim bir kayıtta tarih değiştirsem de sonuç değişmemekte sonuçta sürekli " birim arşivinde saklanacak"  yazısı gelmektedir. 
şöyle bir değişken olması gerekiyyor diye düşünüyorum son gönderdiğiniz dosya üzerinden söyleyeyim.

birim arşiv devir yılı esas alınmak suretiyle,  saklanma süreleri bu yıla eklenerek hesaplama yapılması lazım.
Örnek 1;
kesinleşme tarihi =2004 
arşivlik malzeme konusu="Mahkumiyet kararı verilen  (1 yıldan az)" ( tabloda karşılığı  birim arşivine aktarılacak yıl=5, kurum arşivine aktarılacak yıl= 15) 

2004 ve 2009 arasında = birim arşivine aktarılacak yazacak (süre geçtiği için bu yazmayacak)
2009 ve 2024 arasında = kurum arşivine aktarılacak yazacak (halen süre dolmadığı için  bu yazacak)

Örnek 2;
kesinleşme tarihi =1990
arşivlik malzeme konusu="Mahkumiyet kararı verilen  (1 yıldan az)" ( tabloda karşılığı  birim arşivine aktarılacak yıl=5, kurum arşivine aktarılacak yıl= 15) 

1990 ve 1995 arasında = birim arşivine aktarılacak yazacak (süre geçtiği için bu yazmayacak)
1995 ve 2010 arasında = kurum arşivine aktarılacak yazacak (süre geçtiği için bu yazacak)
bu örnekte bu süreler geçtiği için = imha edilecek yazacak

tabloda süresiz yazanların hangisi seçilirse seçilsin "İmha edilemez" yazacak

bu konuda çok fazla bilgim olmadığı için intenette dökümanları ve örnekleri inceleyerek çözmeye çalışıyorum . bazı yerlerde tıkanıp kalıyorum.
Son Düzenleme: 15/01/2017, 22:29, Düzenleyen: hknct.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Gelen sonuca göre otamatik metin yazdırma - Yazar: hknct - 15/01/2017, 21:46
Task