Skip to main content

AccessTr.neT

İlişkilerde Rapor Alma ve Birleştirme

İlişkilerde Rapor Alma ve Birleştirme

Çözüldü #5
sayın yetmis,

öncelikle,her yeni eklenilen çalışmanızda farklı tasarımlama işlemlerinizden dolayı oluşan yeniliklerden dolayı eklenti olarak sunduğunuz çalışmalarınıza kendimden fazla değişimler katmaksızın sadece gereken kısımlara müdehale ederek örneğiniz üzerinden yeni örnekler hazırlıyorum.daha önceki mesajlarımda da bahsettiğim üzere tablo ve sorgularınızı tekrardan kontrol ederek aslında daha rahat ve sorunsuz kullanımlara getirmeniz gerekmektedir ki sorunların asgariye düşmesini sağlamak için.tablo hazırlıklarınızda mutlaka bir ID ibaresinde bulunmanız yerinde olur.zira,resimde oluşan uyarı ifadesinin anlamı şu:

satışlar tablosunda Satilan Firma alanını birincil anahtar olarak işaretleyip yinelemesiz şeklinde tanımladığınız için doğal olarak aynı isimli yeni bir kayıt eklemek istediğinizde bu uyarıyı verecektir.ek'te mal giriş ve satış tablolarınızı düzenledim.ayrıca,tablolara verileri girerken tablolar üzerinden değil de form kısmında konularına göre formlar oluşturmanız daha rahat kullanım sağlayacaktır.bunun için de yine satış girişlerinizi yapabilmeniz için Satislar_Agsen isimli bir form oluşturdum.mal giriş formunuzun içeriğini de yeniden düzenledim.

iyi çalışmalar,
saygılar.
.rar a ve ap 2002-2003Veritabanı1ATOZ5.rar (Dosya Boyutu: 40,81 KB | İndirme Sayısı: 7)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Son Düzenleme: 23/03/2014, 22:12, Düzenleyen: atoz112.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: İlişkilerde Rapor Alma ve Birleştirme - Yazar: atoz112 - 23/03/2014, 22:12
Task