Skip to main content

AccessTr.neT

sıralama ve kayıt düzenleme hatası

sıralama ve kayıt düzenleme hatası

Çözüldü #4
İlgilendiğiniz için öncelikle teşekkür ederim.

boolean_ : Sıralama problemini otomatik sayı olarak değilde normal sayı olarak değiştirerek çözdüm fakat excelde ki sıralamalarda bunun için ayrı birşey yapmaya gerek olmamasına rağmen accesste yapılamaması beni şaşırttı.
pasif olarak yaptığımda kayıtlar değiştirilemiyor ama düzelt butonu koyamadım buton eklede yok daha doğrusu.

direnist : verdiğiniz kodları uyguladım. istediğim oldu ancak onceki kayıt butonu pasif yapıyor sonraki kayıt butonu aktif yapıyor. pasif haldeyken sadece görüntüleme yapılıyor kayıt ekle yada bul komutları çalışmıyor.
benim yapmaya çalıştığım forma benzer internetteki hazır proğramlara baktığımda kayıt eklenebiliyor eklendikten sonra değiştirilemiyor arama vs yapılabiliyor, değiştirmek için ya şifre istiyor yada düzelt butonu ile düzeltilebiliyor.

sizin verdiğiniz kodları uygulamadan özelliklerde düzenleme iznini hayır yapınca form aktif görünüyor fakat düzenleme yapılamıyor.yeni kayıt eklerken düzenleme yapılabiliyor sadece, kaydet dedikten sonra düzenleme yapılamıyor. bunu kaydet butonu gibi düzelt diye bir butonla nasıl yapabiliriz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: sıralama ve kayıt düzenleme hatası - Yazar: oguzuhan - 08/10/2013, 02:54