Skip to main content

AccessTr.neT

Mysql Web Sunucusuna Vba Kod İle Bağlantı

Mysql Web Sunucusuna Vba Kod İle Bağlantı

Ben de uzaktaki bir adsl modemde port açarak mysql servere bağlandım. Ancak uyguladığım yöntemde benim ip adresimin de sabit olması gerekiyor çünkü karşı servere bağlanacak kişinin ip adresi ve kullanıcı adının tanıtılması gerekiyor. Bunun için Sql servere root olarak lokalden bağlanıp Navicat terminali aracılığıyla aşağıdaki komutları girmek gerekiyor.

Kod:
CREATE USER 'mysqlkullaniciadi'@'<ipadresi>' IDENTIFIED BY '<şifresi>';

GRANT USAGE ON *.* TO 'mysqlkullaniciadi'@'<ipadresi>' WITH MAX_QUERIES_PER_HOUR 0 MAX_UPDATES_PER_HOUR 0 MAX_CONNECTIONS_PER_HOUR 0 MAX_USER_CONNECTIONS 0;

GRANT SELECT, INSERT, UPDATE, DELETE, CREATE, DROP, RELOAD, SHUTDOWN, PROCESS, FILE, REFERENCES, INDEX, ALTER, SHOW DATABASES, SUPER, CREATE TEMPORARY TABLES, LOCK TABLES, EXECUTE, REPLICATION SLAVE, REPLICATION CLIENT, CREATE VIEW, SHOW VIEW, CREATE ROUTINE, ALTER ROUTINE, CREATE USER, EVENT, TRIGGER ON *.* TO 'mysqlkullaniciadi'@'<ipadresi>';

Bunun için görüldüğü gibi bağlanacak kişinin ip adresi de sabit olmalı. Başka yolu yok mu acaba? Ben daha bulamadım.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: mysql web sunucusuna vba kod ile bağlantı - Yazar: mehmetdemiral - 21/09/2014, 10:59
Task