Skip to main content

AccessTr.neT

Excel Dosya İsmi Değişince Köprüler Çalışmaz mı?

mahircinar01
mahircinar01
21
16028

Excel Dosya İsmi Değişince Köprüler Çalışmaz mı?

Çözüldü #14
Linklerin adresi değişmiyor. Değişen linklerin hedef aldığı klasörün adı. Klasörün adı değişmese dahi harddiski söküp başka bir bilgisayar taşıdığımızda sürücü adı da değişeceğinden link kopacaktır. Gerçi sürücü adını değiştirince sorun çözülür orası ayrı... Bilgisayarımdan canlı bir örnek vereyim, ses dosyalarının (Her il için teker teker video, ses, fotoğraf klasörlerinden binlercesi var ) olduğu klasörün tam yolu:

X:\ÖNEMLİ YEDEKLER - SİLMEYİN\GOTURKEY - VİDEO VE FOTOĞRAF AKTARIM\EDİRNE\16.07.2013 - EDİRNE - TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, 1000 KİŞİLİK KIZ ÖĞRENCİ YURDU, GÜZEL SANATLAR LİSESİ, ADALET SARAYI\VIDEO\001\CONTENTS\AUDIO

Tıkladığım link beni bla bla bla path'in sonunda görüleceği üzere "AUDIO" adlı klasörde bulunan "A001", "A002" vs ses dosyaların olduğu klasöre götürüyor. Ben de bu ses dosyalarını alıyor hooop deyip montaj programına sürüklüyorum. Teker teker aramıyorum işte linkler bu yüzden önemli. Şimdi "ÖNEMLİ YEDEKLER - SİLMEYİN" klasörünün veya altklasörlerinden birinin adını değiştirirsek linkler kopar sorun bu. Diyeceksiniz ki siz de değiştirmeyin ama idarecinin biri geliyor adı bu olsun diyor ayıkla pirincin taşını....

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Excel Dosya İsmi Değişince Köprüler Çalışmaz mı? - Yazar: dragotreis - 01/08/2013, 14:21
Task