Skip to main content

AccessTr.neT

form yardımı ile veri listeleyip güncelleme ve silme

form yardımı ile veri listeleyip güncelleme ve silme

Çözüldü #3
üstad merhaba;
istihkak_kışlık ve istihkak yazlık olarak tanımladığım tablolara su nedenle ihtiyacım var benim.
o tablolara bir sicile ait kış veya yaz da alabileceği istihkakları tanımlıyorum.
mesela 500 numaralı sicilin kışın alabileceği 6 farklı kkd olacak yazın ise 8. (örneğin)
işte tam burada oyle bir form yapmam lazım ki;
kişinin sicilini formda bir yere girip entera bastığımda kişinin kışlık ve yazlık alabileceği istihkaklar listelenecek(istihkak kışlık ve istihkak yazlık tablolarından gelecek bu veri) sonra aynı form içinde şu ana kadar aldığı hem kışlık hem yazlık istihkaklar belirecek(bu verilerde verilen kışlık ve verilen yazlık tablosundan gelecek). sonra aynı formda verilebilir kışlık ve verilebilir yazlık istihkak listesi olacak, o listeden seçip entere bastığmda kişiye istihkakını verebilmiş olacam. yani bu konuda başlangıç seviyesindeyim ama bunları yapmam için zannedersem o tablolara ihtiyacım olacak. ama benim bu istediklerim daha kısa yoldan da yapılabiliyorsa yardımlarınızı beklerim üstad.
saygılarımla.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: form yardımı ile veri listeleyip güncelleme ve silme - Yazar: askubom - 23/12/2012, 02:14