Skip to main content

AccessTr.neT

Formlarda değer girerek İki değer arasında sorgulama

Formlarda değer girerek İki değer arasında sorgulama

Çözüldü #3
Sayın BlacklEagle;

Öncelikle soruma zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Şunu açıkça itiraf edeyim. V.B.Kod işinden pek fazla anlamadığım için. yaptığım programının hemen hemen tamamını Vb.kodu kullanmadan yapmaya çalıştım. Belkide bundan dolayı çok basit kod larla yapılcak sorguları Access deki sorgu nesnelerini kullanarak yaptım.
Şimdi yukardaki açıklamanıza gelince , yukarda yazdığınız kodlar. V.B. içinmi
yoksa Sql sorgusu içinmi onu tam anlayamadım. Birde Tarih kısmı için verdiğiniz örnek diğer alanlar için de aynı şekilde ayrı ayrı yazılarak mı uygulanacak.(Yani Müşteriler tablosunun bütün alanları yukarda yazdığınız şekilde her sorgu alanı için ayrı ayrı yazılcakmı ? yoksa sadece where kısmından sonra yazdıklarınız diğer alanlar için örnek teşkil edip yazılcakmı.) Dediğim gibi kod yazma konusunda oldukça cahilim.
Birde, Anladığım kadarıyla sorgulardaki 1. değerleri "varsayılan" fonksiyonuyla hiç boş bırakmayın 2. alanları boş (Açık) bırakın demek istiyorsunuz. Bunuda herhalde sorguyu uzatmamak için diyorsunuz, ama bazı alanlarda bu sorun oluyor oyüzden var sayılan değer atamak yerine iki alanıda boş bırakmak benim için daha uygun oluyor.
Anlamam açısından , yukarda yazdığınız örneğe bir alan daha ilave edip (Örneğin [CariNO1] &[cariNO2] diye) verdiğiniz örneğin nasıl devam etmesi gerektiğini daha iyi anlayacağım...
Cevabınız için şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım...
+repCahiller bilginin kölesi, Alimler ise efendisi olur.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Formlarda değer girerek İki değer arasında sorgulama - Yazar: estapan - 16/07/2010, 16:28
Task