Skip to main content

AccessTr.neT

Alt formda seçilen değişkenle ilgili metin raporda görüntülensin

Alt formda seçilen değişkenle ilgili metin raporda görüntülensin

Çözüldü #12
Ellerinize sağlık hocam ama buda değil. Şöyle ki hizmetId sutununda seçtiğim değişkenlerin tutarlarını giricem örneğin
ben sipariş2 de alt formda 2 satıra veri girmiş olayim
1. satır HizmetID=Acil Eylem Tutar= 600TL
2. satır HizmetId="İlk Yardım Eğitimi" Tutar 500TL

bu aşamada rapor düğmesine basınca bana "ÖRNEK" isimli raporu açacak. Örnek raporuna bakarsanız 3 parçadan oluşur "Acil Eylem", "İlk Yardım Eğitimi" ve "İş güvenliği eğitimi" normal şartlarda raporu açınca bu üç öğe çıkıyo. Benim istediğim eğer ben acil eylem ve ilk yardım eğitimi seçtiysem bunların textleri gelsin iş güvenliği eğitimi gelmesin. bende bi labelın denetim kaynağına tutarları atıyım ve otomatik olarak teklif hazırlamış olayım

hocam size bu kadar zahmet verceğimi bilsem sormazdım ya utandım şimdi!!!
sayın ercansahin
dediğiniz gibi yapıcam fakat bütünlük bozulmasın nası yapıcağımı öğreneyim sonra label atarak raporumun tasarımını yapacağım. Zaten dikkat ederseniz sipariş1 raporu dediğiniz gibi hazırlanmıştır.
Hocam anladığınız şey sonuca yakın şimdi ben bu 3 öğeyi örnek olarak verdim aslında benim toplam 8 değişkenim var bir teklifte bunlardan 1ide olabilir 8ide yani alt formda seçili olan tüm değişkenlerin ole nesneleri true olacak diğerleri false.
Hocam üçüncü beşinci ve sekizinci nesneler seçili olduğunda bunların ole nesneleri true olacak ya bunları peşpeşe yazdırmamız lazım rapora
: ) neyse önce ilk sorunu çözelimde
Son Düzenleme: 11/03/2010, 00:49, Düzenleyen: insane.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Alt formda seçilen değişkenle ilgili metin raporda görüntülensin - Yazar: insane - 11/03/2010, 00:38
Task