Skip to main content

AccessTr.neT

İki ayrı tabloda bulunan iki sayı alanının otomatik artması

İki ayrı tabloda bulunan iki sayı alanının otomatik artması

Çözüldü #10
Bu sefer derdim anlatacağım inşaallah.Rayof
Sayın seruz eve geldim, yapmış olduğunuz örneği inceledim, yanlış anlaşılmalarım olduğu gibi anlaşılan sizde yanlış anlamışsınız. Olsun elinize sağlık.

1-Evrak durumu "Geliyor, Resen" seçildiğinde otomatik bürosayisi artıyor, varsayılan yok, teşekkürler. (Kesinkes bu sefer anladım :halay Img-grin
2-Altformda ilgili bürosayisi alanı ise yukardaki kayıtta bulunan bürosayisi alanıyla aynı oluyor yalnız. Altforma nekadar kayıt girerseniz girin yukardaki sayının aynısı oluyor.(1 nolu resim) Herhalde anlamışım.Img-grin elinize sağlık.

Düşümdüğümü bu sefer resim olarak ekliyorum(2,3 ve 4 nolu resim), tekrar söylemek istediğim ise şu, alt ve üst formda iki tablo var ve ortak alanlar ise "bürosayisi", benim istediğim ise her iki tablodaki toplam verinin bir fazlasının yeni kayıt esnasında (yeni kayıt üst formda yapılacaksa oradaki "bürosayisi" alanına, alt formda yapılacaksa oradaki "bürosayisi" alanına) eklesin.

Bu sefer derdimi anlatacağım, ilgilenip cevap veren, yardım eden herkese teşekkürler.+rep
.rar resimler.rar (Dosya Boyutu: 115,44 KB | İndirme Sayısı: 3)
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: İki ayrı tabloda bulunan iki sayı alanının otomatik artması - Yazar: danke - 09/12/2009, 21:44
Task