Skip to main content

AccessTr.neT

İki ayrı tabloda bulunan iki sayı alanının otomatik artması

İki ayrı tabloda bulunan iki sayı alanının otomatik artması

Çözüldü #8
Sayın seruz ilginiz ve cevaplarınız için teşekkürler, yalnız şunu belirtim, siteyi yakın zamandır takip ediyorum yakın zamandır burada bir çok bilen olduğunu görüyorum, bunlardan birisi de sizsiniz. (Maksadım yalakalık değil) Ancak ben ise inanın sadece merak edip kendi çapında uğraşan birisiyim, yani ne siz nede bilen bir başkasına işini öğretecek değilim. Kısaca yanlış veya eksik anlamış olabilirim.

Tekrar programınızı tıklayarak inceledim, kimlik dediğim kırmızı renkte bir alan (Data) tablosunun kimliği imiş.Icon_rolleyes

Sizin yaptığınızıda yeni fark ettim. Yani toplam,varsayılan olarak bürosayi alanında gözüküyordu. Tekrar denemek için içindeki verileri sildim, yeniden veri kaydetmek istediğimde varsayılan da sıkıntı oldu, ilişkili evrak kısmını evet yapmak gerekti. "Halbuki her evrağın ilişkisi yok, yani bazı kayıtların alt formda devamı yok, belki sonradan evrak gelecek ve sonradan ilişkilendirilecek.

Bu halde, en azından bunun için sevinebilirim derdim anlaşılmış teşekkür ederim.

Ayrıca toplam sayının bir fazlası geliyor ama, yukarda kayıt olup, alt formda kayıt olmadığı zaman, ortaya çıkan problem nasıl çözülür. Altformda kayıt zor olduğu için altforma tıklandığında bir form açılıyor, altforma kayıtlar onunla giriliyor, bu işlem orada uygulanabilinir mi?

Maksadım kimseyi kızdırmak, sabrını zorlamak değil, olabilecek birşey varsa bunu arıyorum, program bilgimin azlığı veya anlatılanları tam anlayamamaktan dolayı ortaya çıkan yanlış anlaşılmalardan şimdiden Ozur dilerim.

İlgilenip yardımcı olacak herkese teşekkürler.
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: İki ayrı tabloda bulunan iki sayı alanının otomatik artması - Yazar: danke - 09/12/2009, 17:56
Task