Skip to main content

AccessTr.neT

Focuslanmama, otomatik artan sayı, sütun gizlenmesi

Focuslanmama, otomatik artan sayı, sütun gizlenmesi

Çözüldü #28
Arkadaşlar kolay gelsin, sorumla ilgili olarak kısa ve net açıklamalar yapmak istiyorum. Uygulamayı istediğim şekle aşağı yukarıya getirdim, ancak bir iki husus var yardımlarınızı bekliyorum.

1-Bu evrak kayıt programından amacım, gelen veya giden bir evrakla bu güne kadar ne yazışma yapılmış ise aynı kayıt üzerinde, alt formlarla görebilmek,
2-İkinci amacım, yıl yıl evrakları ayırarak, aynı programda tüm yılları görebilmek, sorgulayabilmek.

Şimdi; 1- Birinci sorunum olan focuslanma kısmı çözümlendi, emeği geçenlere teşükkerler.
2- İkinci sorunum otomatik sayı artması o form için çözüldü, emeği geçenlere teşekkürler.

Ayrıca: Alt formda "Resen" ve "Geliyor" ifadeleriyle doğru orantılı veri sayfasında bir kısım alanların gizlenmesini, görünmesini sağlayabilirmiyiz diye sormuştum, veri sayfasında bunun mümkün olmadığı söylendi, tamam teşekkürler.

Bu söyleyeceklerimin ekte eklediğim programa bakılarak incelenmesini istirham ediyorum.

1- Varsayılan olarak açıldığında yıl formu açılıyor, herşey normal. Seçili yıl (Varsayılan ilk 2009 gözüküyor) yıl altında (data ) bulunan formda iki kayıt var.(Konunun anlaşılması için senaryo bu iki kayıt üzerinden yapılacak)
a) Birinci kayıtla ilişkili olarak Alt formda (Data_alt alt formu), şimdilik 3 kayıt var, ancak bu sayı artabilir yani yeni kayıt eklenebilir,
b) İkinci kayıtla ilişkili olarak Alt formda (Data_alt alt formu), şimdilik 1 kayıt var, ancak bu sayıda artabilir, gelen veya giden evrak eklenebilir.

2-Şimdi her kayıt üzerinde iken alt formda boş alana tıklandığında "Dataaltaltformu_" formu açılıyor ve ilişkili ne kadar kayıt varsa gösterilebiliyor, bunu uğraşarak yeni çözdüm.Halay

Sonuç; Altforma kayıt eklenmesi için taklındığında "Dataaltaltformu_"açılıyor, ilişkili alt formda kayıt varsa gösteriyor, yeni kayıt eklenmesi için fırsat veriyor ama, SIKINTI BURADA "İlişkili evrak Sayısı" etiketli alan otomatik olarak İLİŞKİLİ OLDUĞU sayıyı göstermiyor, böyle olunca kayıt tamamlanmıyor, hata veriyor, el ile seçilmesi gerekiyor, kayıt eklenmek istendiğinde KISACA varsayılan olarak ilişkili sayı "Dataaltaltformu_"nda "edatasayi" alanına nasıl getirtilir? Hakem

Birde malesef "Dataaltaltformu_"nda "eburosayisi" alanında bulunan sayıyı (Diğer formlarda yapmıştık) otomatik artmasını başaramadım.

Arkadaşlar kusura bakmayın, daha öncede izah yapmıştım ancak aceleyle olduğu için yeterli görmediğimden, tekrar izah yapmak zorunda kaldım. Sorumun uzun süredir bu alanda kaldığının farkındayım, sağolsunlar arkadaşlar ilgilenip cevapta veriyorlar, sitede bulunduğum sürece birçok konudan bilgi sahibi oldum, bu anlamda başladığım ve bitiremediğim bir programı burada çözümlemek ümidini taşıdım. Bu kadar zamandır ilgilenip sabırla cevap veren ve cevap verecek herkese şimdiden Tesekkur
.rar Evrak-.rar (Dosya Boyutu: 39,77 KB | İndirme Sayısı: 4)
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Focuslanmama, otomatik artan sayı, sütun gizlenmesi - Yazar: danke - 23/11/2009, 22:47
Task