Skip to main content

AccessTr.neT

gelen siparişleri birleştirme hk. yardım

gelen siparişleri birleştirme hk. yardım

Çözüldü #8
Böyle mi ?
Kod:
(SELECT [Adet olarak Siparişler].[Renk No] AS RenkNO, [Adet olarak Siparişler].[Sipariş Miktarı] AS SiparişMiktari, [Adet olarak Siparişler].[İplik Cinsi] AS IplikCinsi, [Adet olarak Siparişler].[Sipariş Durumu] AS SiparişDurumu, [Adet olarak Siparişler].[Boyanacak KG Kaşılığı Adet] AS Adet
FROM [Adet olarak Siparişler])
UNION
(SELECT [KG olarak Siparişler].[Renk No] AS RenkNO, [KG olarak Siparişler].[Sipariş Miktarı] AS SiparişMiktari, [KG olarak Siparişler].[İplik Cinsi] AS IplikCinsi, [KG olarak Siparişler].[Sipariş Durumu] AS SiparişDurumu, [KG olarak Siparişler].[Boyanacak KG Kaşılığı] AS Adet
FROM [KG olarak Siparişler])
UNION (SELECT [Kutu olarak Siparişler].[Renk No] AS RenkNO, [Kutu olarak Siparişler].[Sipariş Miktarı] AS SiparişMiktari, [Kutu olarak Siparişler].[İplik Cinsi] AS IplikCinsi, [Kutu olarak Siparişler].[Sipariş Durumu] AS SiparişDurumu, [Kutu olarak Siparişler].[Boyanacak KG Kaşılığı Kutu] AS Adet
FROM [Kutu olarak Siparişler]);

Lütfen her iki deyimi de iyice inceleyiniz ve farkları anlamaya çalışınız.
mantık basit Img-grin

(SELECT SorguAdı.AlanAdı1 as YeniAlanAdı FROM SorguAdı)
UNION
(SELECT DiğerSorguAdı.AlanAdı2 as YeniAlanAdı FROM DiğerSorguAdı);
Saygılar, iyi çalışmalar.
Kod, formül vs bilmek önemlidir ama mantığını yürütebilmek, nerede ve nasıl kullanılacağını bilmek daha önemlidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: gelen siparişleri birleştirme hk. yardım - Yazar: ayhan2122 - 09/11/2009, 16:07
Task