Skip to main content

AccessTr.neT

İki ayrı tablodaki verilerden bir üçüncü tablo oluşturmak

İki ayrı tablodaki verilerden bir üçüncü tablo oluşturmak

Çözüldü #14
Üstadlarım kusura bakmayınız;işlerin yoğunluğundan ötürü sizlere hemen cevap veremiyorum.Ben karışıklığa mahal vermemek için Tablo A ve Tablo B yi gerçek değerleriyle yeniden hazırlayıp ekte sizlere sundum.( önceden sunmuş olduğum değerler uydurma olan değerlerdi.sanırsam bu değerlerde çakışmalar oldu ) Bir üçüncü tablo olan Tablo C de ise kolonlarla ilgili bir özet liste hazırladım ( Tablo C ye baktığınızda durum anlaşılacaktır )
Tablo A size gönderdiğim şekliyle tedarikçi firma tarafından gelmekte benim bu tabloyu Tablo B ye dönüştürüp Ticari programa entegre etmem gerekli. Tablo B de yer alan fakat Tablo A da yer almayan veyahut tam tersi Tablo A da yer alan Fakat Tablo B de yer almayan stunlar var.
bu stunlarla ilgili bilgilerde Tablo C de kolon isimlerinin yanlarına not şekliyle düşülmüştür.
Başka bir hususta ; tedarikçi firmanın stoklarına yani tablo A ya sonradan eklenen ürünlerinde otomatikmen Tablo B ye eklenmesini sağlamak.

Üstadlar sanırsam baya bir zahmetli iş.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.
.xls Tablo B.xls (Dosya Boyutu: 28 KB | İndirme Sayısı: 8)
.xls tablo A.xls (Dosya Boyutu: 35,5 KB | İndirme Sayısı: 6)
.xls Tablo C.xls (Dosya Boyutu: 9,5 KB | İndirme Sayısı: 6)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: İki ayrı tablodaki verilerden bir üçüncü tablo oluşturmak - Yazar: tsonmez2 - 12/10/2009, 15:16
Task