Skip to main content

AccessTr.neT

17 AĞUSTOS 1999 DÜZCE DEPREMİ

emturker
emturker
21
10189

17 AĞUSTOS 1999 DÜZCE DEPREMİ

(17/08/2012, 08:46)emturker yazdı: Yıllar Geçmesine Rağmen Hala O Tramvayı Korkuyu Yaşayan Canlıların Olduğunu Biliyorum.
Hayatını Kaybedenlere Allahtan Rahmet ,
Acısını Yüreğine Gömenlere de Büyük Sabırlar Diliyorum.

Aynı acıyı paylaşıyor ,Allah bir daha insanlığa bu acıları yaşatmasın
(17/08/2011, 11:13)Coskun0559 yazdı: Ulusumuzun Tüm İnsanlığın Başı Sağ Olsun Diyorum

Kankama canı yürekten katılıyorum.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Ben bir belediye fen memuru olarak ; hergün yapılan inşaatlara gidip kontrol ediyorum...

ama maalesef berberden demirci ustası olan bir toplumdan ne bekleyebiliriz ki...yapı deneticilerin kaçı ustalık belgesi olan yetkili usta çalıştıryor ki...

ve diyorum ki ilgililere sizler inşaat teknisyenlerine gruplara ayırın 4. sınıf teknisyen sıva yapsın...3. sınıf teknisyen duvar yapsın....2. sınıf kalıp çaksın 1.sınıf teknisyen demir döşemeye yekili olsun 30-40 saatlik yapılan kurslarla bu şekilde sağlam bina yapamazsınız....unutmadık...unutturmayacağız diyen teknisyenlerden olmak dileğiyle...
Başta..ne demiştik..! ADRES VERİ TABANI SİSTEMİ GELECEĞİMİZ_ GEÇMİŞİMİZ İÇİN PLANLANMALI .ADRES_TC KİMLİK NO. KARDEŞTİR DEDİK; 1999 YILINDA; yola çıktık ya tutarsa misali... H&G_software_M_İ_P programı koyduk o günlerde adına; ilçemdeki tüm bilgileri 255 sutunlu,bir tabloda toplamaya başladık DEDİĞİMDE ;KİMSE İNANMAMIŞTI...bu dev tabloyu sorgu ile bölüp bölüp kullanacağım demiştik ya;O GÜNLERDE;  bazıları bu tablodan birşey olmaz demişti YA hani...Biz yılmadık...çalıştık araştırdık_sorduk_söz dinledik..kör,topal yol aldık; şimdi son rötuj zamanı...(UAVT VE MAKS YOK İKEN GÖRÜLEN RÜYA GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR)
(17/08/2012, 08:46)emturker yazdı: Yıllar Geçmesine Rağmen Hala O Tramvayı Korkuyu Yaşayan Canlıların Olduğunu Biliyorum.
Hayatını Kaybedenlere Allahtan Rahmet ,
Acısını Yüreğine Gömenlere de Büyük Sabırlar Diliyorum.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Allah insanlığı böyle felaketlerle imtihan etmez inşallah !

Severek okuduğum ve dinlediğm güzel bir şiir...4 dakika ara verip çocuk sesiyle bu şiiri okumanızı öneriyorum, en sert mizaçlınızın bile gözlerinden bir iki damla yaş düşecektir !

Baba bak!
O görünen annemin eli; senin aldığın yüzükten belli
Kardeşlerimi düşünme! Onlar, şu anda parktadır belki.
Oyuncak helikopter alamamıştın ya hani
alma artık istemem.

Bak! Onlarca helikopter, hem hepsi de sahici
Kıpırdat gözlerini, konuş benimle baba
"Elle gelen düğün bayram" derdin ya hep
bu nasıl düğün, bu nasıl bayram
Neden yerde yatıyor
teyzem, halam, dayım , amcam?
Ne olur bir şeyler söyle, konuş benimle
hadi benim aslan babam...
İstemezsen bu sene okula da gitmem
Eğer gidersem, geçen seneki idare eder,
yeni önlük de istemem
Bir kerecik "oglum" de yeter.
Bacaklarında kan var
kırıldı mı yoksa?!
Hemen alçıya alsınlar
Duyuyor musun geliyor ambulanslar?...
Sen iyileşinceye kadar
ben su satar, simit satar size bakarım.
Annemin çamaşır ipleri yine kopmuş
sen üzülme ben takarım!..
Daha dün senin kocaman adamındım;
berbere götürecektin hani,
uzadığı için saçlarım...
"Yavrum" de okşa saçlarımı,
öp yanaklarımı.
Babacığım ne olursun, hadi kalk
sen de bağır, sen de çağır
her taraf yanıyor cayır cayır
" Erkekeler ağlamaz" dersin ama
ağlamak istiyorsan ağla
vallahi kimseye söylemem baba.
Gözlerine toz dolmuş, silsene baba!
Baba!!!
Baba!.. Baba!..
Yoksa baba!...
BABAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!

YAVUZ NUFEL
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Son Düzenleme: 18/08/2012, 11:25, Düzenleyen: yorum70.
ANNE BABA EN ÖNEMLİSİ ÇOCUK .....OLMADIK MI HEPİMİZ...en kazda yatan benim babam olabilirdi...yada ben...ve yanımda...eşim...ayak ucumda kardeşlerim...yada...o çocuk ben olabilirdim..etraf karanlık en kaz da bir mum ışığını aydınlatan ışık...Allahım böyle bir acıya kimseye yaşatmasın yürekler dayanmaz bu acıya...1976 depremin de iyi ki haziaran ayında oldu derim bazen...evet ...bizler derme catma tek gözlü odalarda kaldık okumak için ve kayalık mahallesinde epeyce kerpiç ev çöktü o yıl...kiralık evmizie gidip baktığımızda karyolanın üzerine ocak yıkılmıştı...ve mahallemizde 15-20 yaşlarında bir kız ölmüştü...
Başta..ne demiştik..! ADRES VERİ TABANI SİSTEMİ GELECEĞİMİZ_ GEÇMİŞİMİZ İÇİN PLANLANMALI .ADRES_TC KİMLİK NO. KARDEŞTİR DEDİK; 1999 YILINDA; yola çıktık ya tutarsa misali... H&G_software_M_İ_P programı koyduk o günlerde adına; ilçemdeki tüm bilgileri 255 sutunlu,bir tabloda toplamaya başladık DEDİĞİMDE ;KİMSE İNANMAMIŞTI...bu dev tabloyu sorgu ile bölüp bölüp kullanacağım demiştik ya;O GÜNLERDE;  bazıları bu tablodan birşey olmaz demişti YA hani...Biz yılmadık...çalıştık araştırdık_sorduk_söz dinledik..kör,topal yol aldık; şimdi son rötuj zamanı...(UAVT VE MAKS YOK İKEN GÖRÜLEN RÜYA GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task