Skip to main content

AccessTr.neT

Ana Form ile Alt Form Bağlantı

Ana Form ile Alt Form Bağlantı

Çözüldü #5
(25/07/2009, 17:12)mehmetdemiral yazdı: Yapmak istediğiniz anlamakta güçlük çekiyorum.
1 - Personel formundaki açılan kutuda sadece o personele ait olan daha önce ödemesi yapılmış maaş bilgileri mi görünsün?
2 - Bu iş için neden açılan kutu seçtiniz ki? Liste kutusu daha uygun değil mi?. Personeli seçince liste kutusunda o personele ait bilgiler görülsün. Maaş aç deyince de zaten çalışıyor şu anda.

Sayın Mehmetdemiral;

1 - Evet personel formundaki açılan kutuda sadece o personele ait olan maaş bilgileri gözüksün
2 - Açılan kutu seçmemdeki amaç, bu kutudaki maaş bilgisi başka yerlerde kullanılıyor. Liste kutusu kullansaydım listeleme yapacak ama bu listedeki maaşı tekrar başka bir metin kutusuna daha girmek zorunda kalacaktım. Dolayısıyla maaş bilgisini başka yerde kullanayım.
Veya sizin bildiğiniz birşey varsa onada tabi olurum. Yani liste kutusu yapıp, bu liste kutusundan en son girilen kaydı (maaşı) başka yerde (form, sorgu, rapor vs.) kullanmak istediğimde nasıl bir yöntem izlemem gerekir.

Diğer bir husus maaş bilgilerinin girildiği formda, altformdaki en son (en alt satırdaki maaşı) kaydedilmiş maaş bilgisini yukarıdaki maaş bilgisine (metin kutusuna) otomatik olarak nasıl aldırabilirim.

Teşekkürler
Eğer bir kişi hem akıllı, hem çalışkansa takdir et.
Çalışkan fakat akıllı değilse dikkat et.
Akıllı fakat tembel ise ikaz et.
Hem akılsız, hem tembelse uzaklaşmak için acele et.
Son Düzenleme: 25/07/2009, 17:28, Düzenleyen: Aykay.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Ana Form ile Alt Form Bağlantı - Yazar: Aykay - 25/07/2009, 16:03
Cvp: Ana Form ile Alt Form Bağlantı - Yazar: Aykay - 25/07/2009, 16:58
Cvp: Ana Form ile Alt Form Bağlantı - Yazar: Aykay - 25/07/2009, 17:26
Cvp: Ana Form ile Alt Form Bağlantı - Yazar: Aykay - 25/07/2009, 19:14