Skip to main content

AccessTr.neT

Yapmakta olduğum mdb için önerileriniz

Yapmakta olduğum mdb için önerileriniz

Çözüldü #2
Benim de çalıştığım kurumda, sizinkine benzer bir proje fikrim var.Hazırlamış olduğunuz taslaklar bu yüzden çok tanıdık geldi.

Hazırlayacağınız bir mdb dosyası içindeki tablolar ile, tüm modüllerinize veri sağlayabilirsiniz diye düşünüyorum, sanırım ayrı bir mdb dosyası daha hazırlamanın herhangibir avantajı yoktur.
Ürün ağacı için ayrıca bir tablo hazırlamayacaksınız, sadece oluşturacağınız bir sorgu, ürünlerle ilgili tablonuzdan veri alarak sizin önceden belirlediğiniz formatta ürün ağacını görüntüleyecek.Tabii ürün ağacındaki hiyerarşik yapı için tabloda ürünlere ait seviye bilgileri bulunmalı.

Ben kendi çalışmamda, gelen siparişleri kaydettiğim tablodaki sipariş kodu numarası ile ürünlere vereceğim ürün kodlarını ilişkilendirmeyi düşündüm.İlişkilendirilen ürün için, istediğimiz sipariş numarası ile işemirlerinin hazırlanmasını planlıyorum.

Sizin de gördüğünüz gibi bu tip konularda veritabanına dayalı bilgi sistemi hazırlamak, geniş kapsamlı bir çalışma gerektiriyor.Sadece ilk hazırladığım tabloya veri girişi yapacağım form için bile günlerce uğraşıyorum.Kod bilgimin henüz başlangıç seviyesinde olmasının da etkisi var tabii.Şu an için ben de taslak aşamasında sayılırım, umarım ilerleyen zamanda burada sizinle paylaşabileceğim örnek çalışmalarım olur.

Sizin çalışmanızın da aşamalarını görebilmek isterim, birlikte tartışıp sonuca ulaştırabileceğimiz bir çok nokta olacaktır inanıyorum.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Yapmakta olduğum mdb için önerileriniz - Yazar: bilkan - 14/07/2009, 13:34
Task