Skip to main content

AccessTr.neT

Çoklu arama

Çoklu arama

Çözüldü #3
Sayın okileturc teşekkürler, daha önce vermiş olduğunuz yol işimi gördü demiştim.

Zate arattırmak istediğim alan ismi "combobox " da, adı-soyadı-anne ve baba adı- diye yazılı, oraya başka adlarda koyarak arattırabilinir, ancak "google" deki gibi kişi gelsin şahısla ilgili ne biliyorsa, ve nasıl yazıyorsa o şekilde bulsun diyorum, söylediğiniz gibi bunun süz mantığı olduğunu da biliyorum.

Ancak istediğim şu; 6 alan var, bu 8 de olabilir, sizin metodla neyi aramak istediğim kısmına tekbirşey (Kaz,Kazı,Kazım vs.) yazdığımda tüm alanlara bakarak ilgili kayıtlar çıkıyor, iki kelime yazdığımda Kazım KAZMA gibi yine ilgili kayıtlar çıkıyor, ancak şahıs yanlışlıkla SOYAD'la ADI yazdığında "KAZMA Kazım", yada Annesinin adı Ayşe ve şahsın soyadını KAZMA yazdığında çıkmıyor, sorunum bu. (Şahıs sorguda ölçüt olan alanlarda neyi, nasıl yazarsa yazsın, aradığını çıkartacak yol var mı diye arıyorum, adı süz olsada)

Sorgudaki diğer alanlarda sizin daha önce verdiğiniz aynı ölçütleri yazarak deneyip dönecem Img-grin)) ilginiz için teşekkürler, iyi akşamlar.

Yeni oluşturacağım diye anladığım yer (alan adlarını değiştireceğim tabi)
Deyim1:[Adi]&[Soyadi]&[Okulu]&[Anneadi]&[Babaadi]
Like "*" & [Ara ] & "*"
Yazınızın alt tarafını okumadan yazmışım, cevap verdiğiniz için teşekkürler. Ben yinede söylediğim gibi bir yöntem var mı diye aramaya devam edeyim diye düşünüyorum.

Kolay gelsin..
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.
Son Düzenleme: 29/05/2009, 02:21, Düzenleyen: danke.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Çoklu arama - Yazar: danke - 28/05/2009, 23:19
Cvp: Çoklu arama - Yazar: okileturc - 29/05/2009, 01:45
Cvp: Çoklu arama - Yazar: danke - 29/05/2009, 02:15
Cvp: Çoklu arama - Yazar: esrefigit - 29/05/2009, 09:43
Cvp: Çoklu arama - Yazar: tdsharun - 29/05/2009, 10:48
Cvp: Çoklu arama - Yazar: danke - 29/05/2009, 21:45
Cvp: Çoklu arama - Yazar: Nurullah_Serdar - 10/06/2009, 14:12
Cvp: Çoklu arama - Yazar: danke - 17/06/2009, 22:55