Skip to main content

AccessTr.neT

Access Raporları Pdf Olarak Görüntüleme

Access Raporları Pdf Olarak Görüntüleme

sayın hocam haklısınız ben demek istediğimi tam olarak ifade edemedim. şu şekilde anlatmaya çalışıyım. aşağıda ekledim örnekde tablo1 diye formumuz ve raporumuz var tablo1 raporu gördüğünüz üzere sorguyla alıyor veriyi yani [forms]![tablo1]![tarih] alanından. sizin örneğinizdeki tüm raporları bir listeye alıp ordan seçtirip pdf yapıyor. benim kastetmek istediğim ise tablo1 formuna bir buton koysak ve desekki bu butona tıklayınca tablo1 raporunu pdf ye çevirip kaydet. tablo1 formundaki rapor butonu nasıl ki tablo1 formu tarih alanını kriter alıyorsa pdf ye çevirirken de bunu kriter alarak çevirmesi mümkünmüdür. umarım anlatabilmişimdir hocam ilginiz ve detaylı açaıklamalarınız için çok teşekkür ederim.

Ek Dosyalar
 ORNEK.rar(18.7 KB)

bu arada hocam ben bu örneğinizde sorun yaşıyordum. "Geçerli nesnenin çıktısını almak istediğiniz biçim kullanılabilir değil" şeklinde. benim gibi bu sorunu yaşayanlar varsa diye affınıza sığınarak buraya yazmak isterim.
çözmü: Başlat/çalıştır/regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\11.0\ Access\Report
not: 2003 kullanıcıları için 11.0 dır. 2000 için sanırım 10.0

Buraya kadar gelin daha sonra "snapshot formatına" çift tıklatın ve "değer verisini";

Formats\snp,,1,Snapshot Format (*.snp),0

olarak değiştirdiğinizd ebu hatayı almamış oluyoruz.
Son Düzenleme: 03/03/2012, 22:42, Düzenleyen: kesoka.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Access Raporları Pdf Olarak Görüntüleme - Yazar: kesoka - 03/03/2012, 22:36
Task