Skip to main content

AccessTr.neT

VB ye Geçmek İstiyorum Ama...

VB ye Geçmek İstiyorum Ama...

Çözüldü #8
Sayın dePlax
Ustalar dediğiniz site Access sitesi.. Access ile yapılanları sorun yanıtlayalım. Ama bir çoğumuz sizin araştırdığınız kadar bile vb araştırmadık. Biz mutluyuz belki de Access'le.. Access'i çok da küçümsemek istemiyoruz. Onun bize sağladığı kolaylıklar yanında, sağlayamadıklarının belki de hükmü olmayabilir. Evet bir çok konuda eksiktir, exe olmaz, programlama dili değil veritabanı programıdır falan ama bakın işte üç-beş basit numarasını bile babası sayılan derleyicilerde bulamıyorsunuz. Biz deli miyiz de hala Access'le cebelleşiyoruz di mi? Demek ki bundan vazgeçilmiyor, bırakılamıyor. Bir çoğumuz da Access'i bir sıçrama tahtası olarak kullanmayı düşündük, kullananlar oldu da.. "Ben artık Access'le uğraşmıyorum" diye burun kıvıranları hala sitede veya sitelerde görüyorum. Hala Access sitelerinde geziniyorlar. Niye? Çünkü Access temel taşıdır. Hangi programlama dilini kullanacak olursanız olun Access bilmek bir ayrıcalıktır. Ama Access'i kullandıktan sonra programlama dillerinde hiç Access bilmeyenler kadar rahat olmak mümkün değildir. Bu da bir gerçek. Bir işi yapmanın bu kadar kolay yolunu gören bir insan elbette her platformda da bu kadar kolay olmasını arzuluyor. Ancak olmuyor işte.."Access'i öğrendim hadi artık gelsin vb" denmiyor maalesef. Vb'e geçince görüyorsunuz ki birçok iş daha zor. Eee, ben bunu Access'te kolayca yapıyordum, zoruma ne olmuş diyorsunuz hemen. Keşke Access'i hiç öğrenmeseydiniz. Belki o zaman bu kapalı kutu size daha işlevsel, daha işe yarar, daha yardımcı görünebilirdi. Oysa şu anda "işbitirici" olarak görüyorsunuz Access'i... Sorun bundan kaynaklanıyor.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: DePlax - 21/03/2009, 13:38
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: cuneyt - 22/03/2009, 23:08
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: DePlax - 23/03/2009, 17:53
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: alpeki99 - 23/03/2009, 19:54
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: DePlax - 24/03/2009, 19:18
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: elifnaz - 27/04/2009, 17:28
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: DePlax - 03/07/2009, 01:02