Skip to main content

AccessTr.neT

sertifika sorunu

KARAHİSARLI
KARAHİSARLI
5
4299

sertifika sorunu

Çözüldü #6
Öncelikle bir yazım yanlışını düzeltelim, ESF değil EFS şifrelemesi. Yani Türkçe açılımıyla "Şifreleme Dosya Sistemi" olacak. Bu işlerle uğraşan Elcomsoft firması var. Bu firma Microsoft'un tüm algoritmalarını altüst eden yazılımlar hazırlar. Mesela Windows 7'nin Admin şifresini kıran bir yazılımlarını kullanıyorum, çok başarılı. Yine bu firmanın Advanced EFS Data Recovery isimli programı bu işi yapıyormuş. Ben yazılımı denemedim ama kesin doğrudur. Şu linkte Türkçe açıklama ve demo linki var. Crack veya full sürüm veremiyoruz maalesef, Site Kurallarımıza aykırı. Ama yazılım iş görüyorsa gerisi size kalmış. Bir çaresini bulursunuz, yazılımı satın alırsınız en azından. Çok pahalı olduğunu sanmam.

Elcomsoft demosu ve açıklamaların olduğu link

Bu arada ek olarak şu linkte de başka bir yol anlatılmış:

Ulaşılamayan dosyalara ulaşma yolu

Son olarak başka bir yöntem ve EFS sertifikasını yedekleme yöntemi anlatılan bir diğer link:

EFS sertifikası yedekleme ve dosyaları geri alma

Bir şekilde dosyalarınızı yükleyebilirseniz. Bunun için Coşkun arkadaşımın dediği gibi live cd tarzı bir yolla makineyi açıp dosyayı başka bir kaynağa aktarmalısınız. Ben bu işi live cd ile açılmış makinede portable hale getirdiğim veri kurtarma programı FinalData'yı flashımdan çalıştırıp yapıyorum. Şiddetle öneririm.

Kolay gelsin, aşamaları paylaşırsanız destek devam eder.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
sertifika sorunu - Yazar: KARAHİSARLI - 27/08/2012, 16:19
Cvp: sertifika sorunu - Yazar: ozguryasin - 27/08/2012, 16:45
Cvp: sertifika sorunu - Yazar: KARAHİSARLI - 27/08/2012, 17:00
Cvp: sertifika sorunu - Yazar: Coskun0559 - 27/08/2012, 17:26
Cvp: sertifika sorunu - Yazar: KARAHİSARLI - 28/08/2012, 22:32
Cvp: sertifika sorunu - Yazar: mehmetdemiral - 29/08/2012, 02:22
Task