Skip to main content

AccessTr.neT

çapraz sorgu ile istediğim şekilde istatistik raporu alabilir miyim?

çapraz sorgu ile istediğim şekilde istatistik raporu alabilir miyim?

Çözüldü #4
Tekrar Merhaba,
Eklediğiniz uygulamayı inceliyorum. Sormak istediğim birşey var.

Ben satır başlığı olarak DURUM sütununun soluna MÜESSESE bilgisini de getirmek istedim (Aşağıya eklediğim RaporÖrnekGörünüm'deki gibi). Bunu yapmak istediğimde ayrılan kişilerin olmadığı müesseselere ait satırların sorgu sonucuna dahil edilmediğini gördüm. Sizin düzenlediğiniz uygulamada ise VEFAT bilgisi, değer olmadığı halde görünüyordu. Nedenini merak edip sizin sorgularınıza tarih kriteri ekledim. VEFAT bilgi satırı görünmedi bu şekilde.

Bilirsiniz ki bu tip istatik raporlarında tüm bilgilerin, değeri sıfır olsa da raporda görüntülenmesi istenir. Yani, yukarıdaki paragraftaki örneğe göre konuşursak, VEFAT satırının da raporda görüntülenmesi istenir (Daha iyi anlaşılabilmesi için şöyle bir örnek vereyim: Bir şirkette çalışanların unvan bazında sayılarını almak isteyelim. O şirkette Muhasebeci kadrosu olsun ama raporu almak istediğimiz anda Muhasebeci çalışanı olmasın. Muhasebeci unvanını raporda Sıfır olarak göstermezsek, yani bu unvana ait satır hiç gelmezse, raporu inceleyen yöneticiler bu unvanla ilgili yapılması gereken planları atlayabilirler).

Ayrıca şöyle birşey yaptım. rapor tasarımının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için memurdan bir kişiyi EMEKLİ yerine VEFAT yaptım. Böyle yapınca rapor tasarımı kaydı haliyle.

Anlayacağınız bu istatistik raporu meselesini çözemedim.

Emeğiniz için tekrar çok teşekkür ederim. Çözüm için fikirleriniz varsa bekliyorum.
Saygılarımla...

CaprazSorguWiniFred2007.rar

RaporÖrnekGörünüm.rar

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: çapraz sorgu ile istediğim şekilde istatistik raporu alabilir miyim? - Yazar: WiniFred - 20/05/2012, 13:37
Task