Skip to main content

AccessTr.neT

Access Program olarak dağıtmak.

Hasan Öğretmen
Hasan Öğretmen
9
5291

Access Program olarak dağıtmak.

Sitemize övgüleriniz için teşekkür ederiz.

Program satışında sizi yasal prosedür olarak sadece mali işler ilgilendirir. Yani bir satış işlemi sonucunda fatura kesmelisiniz ve bundan doğan KDV ile Gelir Vergisi'ni ödemelisiniz. Bunun haricinde herhangi bir yükümlülüğünüz bulunmamaktadır. Yani yazılımcılar veya bilişimciler derneği odası vb. bir yerden izin almanız gerekmemektedir.

Programı satmadan önce bir sözleşme hazırlamanız menfaatinize olacaktır. Bu sözleşme ile birlikte müşteriye vereceğiniz teminatlar ve sorumluluklar ile birlikte kendinizi güvenceye alacak maddeleri eklemeniz iyi olacaktır. Bu noktada örnek sözleşmeler bulabileceğiniz gibi bir avukattanda yardım isteyebilirsiniz.

Programınızın kodlarının kırılmasına vb. durumlara karşı kendinizi korumak için bir diğer yol mevcut. Programınızın kodlarını bakanlığa tescil ettirmeniz gerekir. Böylelikle ileriki zamanlarda her türlü hakkınızı muhafaza etmek için en önemli tescil işlemini yaptırmış olursunuz ancak elbette zorunluluk değil bu işlem.

Aklınıza gelebilecek "Ben bu programı yaptığım Microsoft Office programlarını satın almadım benim için problem olur mu? Dağıtırken lisans problemi başımı ağrıtır mı?" sorusu olabilir. Bu durumda yapmış olduğunu programınızı Access Runtime paketi ile paketlerseniz sorun olmaz çünkü Runtime paketinin kullanımı serbesttir ve herhangi bir lisans ihlali olmaz. Karşı taraf Office yüklemeden programınızı çalıştırabilir.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Access Program olarak dağıtmak. - Yazar: alpeki99 - 10/07/2011, 23:32
Cvp: Access Program olarak dağıtmak. - Yazar: DUAYEN - 11/07/2011, 16:23
Cvp: Access Program olarak dağıtmak. - Yazar: Kur@l - 11/07/2011, 20:05
Cvp: Access Program olarak dağıtmak. - Yazar: Kur@l - 11/07/2011, 20:40
Task