Skip to main content

AccessTr.neT

Denetim kaynağı uzunluk problemi

Denetim kaynağı uzunluk problemi

Çözüldü #1
Herkese iyi çalışmalar;
Arkadaşlar benim iki sorum olacak.
1- Aşağıdaki değeri GECİKME ZAMMI metin kutusunun denetim kaynağına yazdım. Gördüğünüz gibi çok uzun bunun bir sakıncası olabilir mi. Yani ilerde hata verebilir mi ?
2- Aşağıdaki kodun toplamını formun alt bilgisine toplamını aldımak istiyorum. ama hata veriyor. şu şekilde yazıyorum;

=Topla(...)

üç nokta olan yere yazıyorum ama hata# yazıyor.

=nz(IIf(DateDiff("m";[SON ÖDEME TARİHİ];Date())>0;IIf((((([SON ENDEKS]-[İLK ENDEKS])*IIf([ABONE TURU]="MESKEN";2;IIf([ABONE TURU]="İŞYERİ";4;IIf([ABONE TURU]="KURUM";6;0))))+(([SON ENDEKS]-[İLK ENDEKS])*(IIf([ABONE TURU]="MESKEN";5;0)))+((([SON ENDEKS]-[İLK ENDEKS])*IIf([ABONE TURU]="MESKEN";2;IIf([ABONE TURU]="İŞYERİ";4;IIf([ABONE TURU]="KURUM";6;0))))*([KDV ORANI])))-([ÖDENEN]))>0;(((([SON ENDEKS]-[İLK ENDEKS])*IIf([ABONE TURU]="MESKEN";2;IIf([ABONE TURU]="İŞYERİ";4;IIf([ABONE TURU]="KURUM";6;0))))+(([SON ENDEKS]-[İLK ENDEKS])*(IIf([ABONE TURU]="MESKEN";5;0)))+((([SON ENDEKS]-[İLK ENDEKS])*IIf([ABONE TURU]="MESKEN";2;IIf([ABONE TURU]="İŞYERİ";4;IIf([ABONE TURU]="KURUM";6;0))))*([KDV ORANI])))-([ÖDENEN]))*([ G ZAMMI ORANI]*DateDiff("m";[SON ÖDEME TARİHİ];Date()))));0)

Ne irfandır veren ahlaka yükseklik ne vicdandır.
Fazilet hissi insanlarda Allah korkusundandır.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Denetim kaynağı uzunluk problemi - Yazar: Mehmet_Akif - 12/01/2011, 23:04
Task