Skip to main content

AccessTr.neT

aktivasyon Form'a Tablodaki hücreyi bağlama

aktivasyon Form'a Tablodaki hücreyi bağlama

Çözüldü #1
slesgead 'ın siteye koyduğu  Bir aktivasyon veren bir program var   ve bunu kullanmak istiyorum ancak firma ismini aktivasyon formu üzerinden değilde şirket tanımlama diye bir tablo ve buna bağlı formdan girmek istiyorum.
dün gece sağolsun bana bu konuda çok yardımcı oldu ve serial formundan bu veriyi bir tabloya attı. ancak bu gün uygulama içine koyduğumda güvenlik açıkları oluştu serial ile tablo birbirinden bağımsız çalışıyorlar form açılıp kapandığında bu veriyi güncellemdiğinden kisi işterse diğer taraftaki yaklaşık 12 ekran ve 123 raporun üst bilgisini değiştirebiliyor bu nedenle benim düşündüğüm güvenlik zayıflamış oluyor bu güvenliği tek yerden girmek ile çözmenin doğru olacağını düşündüm.
bu nedenle
ekte sunduğum ekteki gibi
1 Şirket kranından girilen değer aktivasyon formuna şirket kısmına gelir.
2 bu isme göre aktivasyon sağlanır ise
  a- Güvenlik kapsamında bağımsızlık ortadan kalkacak ve rapor üst başlıkları lisans alan şirketin ismi ve logosu çıkacak,
b 123 adet resmi makamlara direk gidecek formatta hazırlalan raporları başka şirket logo ve ismi ile götürmek hiç bir şirketin istemiyeceği bir şeydir.
c- Ekranında daima lisanslı şirket ismi görünecek buda firma için istenmeyen bir durum
olduğunu düşünüyor ve sizlerden yardım talep ediyorum.
arkadaşlar bunu ado ile çözebileceğimi söylüyor ama ben ado hiç bilmiyorum yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekürler FurOzur
.rar TabloSecimi.rar (Dosya Boyutu: 14,32 KB | İndirme Sayısı: 27)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
aktivasyon Form'a Tablodaki hücreyi bağlama - Yazar: karam - 05/12/2008, 21:43