Skip to main content

AccessTr.neT

Sirket kapisi, arac ve ziyaretci konturolü

Sirket kapisi, arac ve ziyaretci konturolü

Merhaba arkadaşlar,

aşağidaki dosyayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Her şeyden önce degerli accesstr.net arkadaşlarıma ve hocalarıma teşekkürü kendime bir borç biliyorum ve hepinize teşekkür ediyorum.

Dosyaya emeği geçen bütün arkadaşların ve hocalarımın isimlerini (ozanakkaya, Yandemir, Kural, celoyce, benremix, mehmetdemiral, alpeki99, yorum70) yazmayı kendime bir borçbiliyorum.

Aşağıdaki dosya tamamen hocalarımın örnek dosyalarından faidelenilmiş veya direk formumuza yönelttiğim sorularla hazırlanılmıştır. Kodlarda saadece Tablodaki sütunların ve Formdaki metin kutularının isimlerini Almancaya değiştirdim. Çünkü Almanya’daki arkadaşlar Türkçe anlamıyorlar. Kodların içeriğine hiç dokunmadim çünkü kodlar tamamen degrli hocalarımın emeğidir.
Neden dosyayı paylaşıyorum derseniz, dosya benim işlerimi çok kolaylaştırdı, belki bir başka Form üyemizin işine yarayabilir.

Bende Arkadosyanın yeri USB bellektedir. E:\KfzPersonenDB.accdb
Siz Öndosyanın Vba kodunda geçen Arkadosyanın yerini „E:\KfzPersonenDB.accdb“ kendiniz nereye koymak istiyorsaniz ona göre değiştiriniz.
Arkadosyanın "KfzPersonenDB" şifresi= test

Dosya neler yapabiliyor.
1. Dosya ön ve arkadosya olarak hazırlanılmıştır.
2. Arkadosya verilerin toplandıgı bir dosyadır ve saadece bir tablodan ibarettir.
3. Öndosya ise asıl kodların bulunduğu bir dosyadır. Bu dosyanın isimlerini çogaltarak (1, 2, 3…15, 16… bilgisayarda) aynı anda arkadosyaya veri kayıtları ve çalışmasını yapabilmek için kullanabilirsiniz.
4. 1. Arama kriterinden Adı Soyadı‘ na göre veya 2. Arama kriterinden Şirkete göre arama yaptırabiliriz. Veya 2. Arama kriterinde: Kimlik, Tarih veya Araba plakasına göre arama yapabilirsiniz.
5. Mükerrer kayıtların sayısını form üzerinde görebilirsiniz
6. Alt formda Adı Soyadı sütununa cift tıklayarak veriyi Forma getirip, oradanda aynı verilerin önceden Vba ya yazılmış kısımlarını cogalt düğmesi ile coğaltabilirsiniz.
7. Verileri, değiştirip, güncelleyebilirsiniz. Verileri tekil veya üç aydan eskı tarihli olanlarını silebilirsiniz. Ben autoexec ile otomatik olarak ayarladım. Dosyayı actıgınızda üç aydan eski tarihli veriler silinecektir. Hangisini kullanmak istiyorsanız kullanabilirsiniz. Ama birisini siliniz.
8. Veriyi tek kişi olarak veya listeleyerek yazdırabilirsiniz.
9. Yazdırmak istediğiniz veriyi iki tarih arasına, Adı Aoyadına veya şirketine göre arattırıp yazdırabilirsiniz.
10. Verileri excel‘ e aktarabilirsiniz.
11. En güzelide Dosyayı otomatik veya otomatik olmadan yedekleyebilirsiniz. Ben Dosyanın yedeğini USB belleğindeki „DATENSICHERUNG“ Dosyasına alıyorum. Siz istediğiniz gibi dosya yerini ayarlayabilirsiniz. (ozanakkaya hocamın emeğidirç)

Hocalarım kodları almancaya çevirirken hata yapmış olabilirim, eğer eksiği varsa ve düzeltirseniz mennun olurum.
Benim gözüme bir olay çarptı ama bunun nereden geldiğini tespit edemedim.

Sorgudaki „abfKfzPersDE“
Formdaki „untFrmKfz“ i
Formdaki „frmKfzSuchenVonBis_Bericht“
Rapordaki „rptKfzEinzelDruck“
Rapordaki „rptKfzEinzelDruckDINA5“
Rapordaki „rptKfzListenDruck“
Rapordaki „rptPersEinzelDruck“
Rapordaki „rptPersListenDruck“

çalıştırdığımda
Parameteri yazın = Formulare!frmKfz!SuchenVorleufig1“
Tamam dedikten sonra = Parameteri yazin = Formulare!frmKfz!SuchenVorleufig2“
uyarısı geliyor.
Bunun için fikirlerinizi yazarsanız mennun olurum.

Arkadaşlar benim access’e ilgi duymam formumuza üye olmadan (Üyelik tarihi 21.12.12) bir hafta önce başladi. Eğer access‘ ile birşeyler yapmak isteyen arkadaş olursa hiç usanmadan sabırla adım adım çalışsın, ortaya kendinizde birşeyler koyabilirsiniz. Birde accesstr.net Formumuza güvenin, inanın değerli hocalarım herzaman yanınızda olacaktır.

Sayın ozanakkaya hocam: Bu yazımda Türkçe karekterleri kullanmaya çalıştım. Eğer sizin bilgisayarınızda Türkçe harflerin karşılıgı doğru olarak görünüyorsa cevabınızı bekliyorum. İlerideki yazılarımda aynı sistemi kullanmak istiyorum.

Saygılarımla
kaleci
.rar Kapi Arac ve Ziyaretci kontrolü.rar (Dosya Boyutu: 1,19 MB | İndirme Sayısı: 307)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Sirket kapisi, arac ve ziyaretci konturolü - Yazar: kaleci - 22/05/2013, 01:28
Task