Skip to main content

AccessTr.neT

Bir formu başka bir form içine gömüp bağlamak

Bir formu başka bir form içine gömüp bağlamak

Çözüldü #1
merhaba arkadaşlar, kendime ait bir veritabaı dosyam var be bunu başka bir veritabanıyla entegre etmem gerekmeke.

Kendi veritabanım olan "sistemtakip" dosyasının "t_ihracatfatura" formunu, "transfer" veritabanında bulunan "kambiyoform" formunun içine gömmek istiyorum.

transfer- kambiyoform formunu açtığımızda ana formda bulunan verileri , bu formun içine gömeceğimiz t_ihracatfatura formumda bulunan:
Fatura_no ----> ihracatf_faturano
Gelen Bedel----> ihracatf_gelenbedel
Fatura_Tarih---> ihracatf_tarih
Sip_Firma ---->ihracatf_musteri
GCB_SEKLI ---->ihracatf_odemesekli
Parite ------> ihracatf_parite

ve

transfer- "kambiyo" formu içinde bulunan GIDEN_ADET alformundan yine kendi formum olan gömülecek "t_ihracatfatura" formuma

cinsi ---->ihracatf_nitelik
DSN ----->ihracatf_sipadi

aktarılmasını istiyorum. [formadı]![değişken]=me.[değişken] denedim hata veriyor.

Bunu hazıra konmak adına yapmıyorum inanın defalarca denedim fakat bir türlü beceremedim, izinler veya kodlarda bir sıkıntı oldu sanırım benim veritabanımda kullandığım formüller bu "transfer" veritabanında tamamen farklı bir biçimde işliyor.

Ve bir de bu işlerle uğraşırken aklıma yatmayan bir konu dahavar. İlgilenen arkadaşların göreceği üzere az önce bahsettiğim GIDEN_ADET alt formu "sürekli form" halinde kaydedilmiş olmasına rağmen kayıtları alt alta sıralayabildiğimiz "veri sayfası görünüm" formatında çalışıyor. Bunu nasıl becerebilmişler bütün forum özelliklerine baktım bulamadım. Gözünüze çarparsa yada bu konuda bir bilgiye sahipseniz paylaşır mısınız lütfen?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden minnettarım.
Teşekkürler.
.rar veritabanları.rar (Dosya Boyutu: 1,7 MB | İndirme Sayısı: 13)
Son Düzenleme: 20/03/2013, 11:38, Düzenleyen: mehmetb84.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Bir formu başka bir form içine gömüp bağlamak - Yazar: mehmetb84 - 19/03/2013, 15:25
Task