Skip to main content

AccessTr.neT

Muhasebe öğrenmek için kaynak tavsiye edebilir misiniz?

Muhasebe öğrenmek için kaynak tavsiye edebilir misiniz?

Merhaba,

İkraz veren bir Yardımlaşma Sandığı için Access 2007 ile bir program hazırlamıştım. Şimdi bunun muhasebe tarafını da yapmamı istiyorlar. Ama benim muhasebe bilgim yok denecek kadar az.

Sadece açıköğretim işletme okuduğum zamanlar gördüğüm muhasebe dersleri var ama bu konuda hiç çalışmadığım için unuttum diyebilirim. Unuttum derken tamamen unuttum değil tabi, mantığını kavradığım için hatırlamam zor olmaz.

Bu sandık üyelerine ikraz ödüyor, bunun taksitleri ile biriktirme ve aidat tahsil ediyor. Bunun yanında evlenme, doğum ve vefat yardımları mevcut.

Bu ödeme ve tahsilatlar için mahsup, yevmiye defteri kayıtları, büyük defter kayıtları, bilanço vs. işlemleri nasıl yapılır, bilgisayar programı için veritabanı yapısı (tablolar, ilişkiler) nasıl hazırlanır konularında kaynağa ihtiyacım var.

Eğer biliyorsanız bu işlemleri anlatan kitap tavsiyesi harika olur (Bir sürü muhasebe kitabı var ama genelde üretim işletmelerine göre anlatıyorlar gördüğüm kadarıyla). Olmazsa, varsa web sitesinden de yararlanmaya çalışırım.

Bu işlemleri bana sandığın elemanları da anlatacaklar ama ben ön hazırlık yapabilmek amacıyla istiyorum bu kaynakları. Onlar anlatırken birşeyler kaçırıp programın temelini eksik ya da yanlış yaparsam sonra düzeltmesi inanılmaz zor oluyor bildiğiniz gibi.

Saygılarımla...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Muhasebe öğrenmek için kaynak tavsiye edebilir misiniz? - Yazar: WiniFred - 02/03/2013, 13:34
Task