Skip to main content

AccessTr.neT

form yardımı ile veri listeleyip güncelleme ve silme

form yardımı ile veri listeleyip güncelleme ve silme

Çözüldü #1
merhabalar; bir uygulama geliştirmek istiyorum. 6 adet tablo oluşturdum ve burada kaldım. su an için ilişkileri düzenleyemiyorum ve veri giriş formu hazırlayamıyorum. bu işte baya yeni olduğum için. yardımcı olabilirseniz(en azından tablolarım için ilişkileri düzenleyip örnek olsun diye de bir adet veri giriş ve sorgulma formu oluşturabilirseniz) çok sevinirim.
konu su,
istihkak_kışlık
istihkak_yazlık
verilen_kışlık
verilen_yazlık
kkd_personel
kkd_listesi

isiimli tablolarım var, bir kullanıcıya(siciline göre) 5-6 tane hem kışlık hemde yazlık olmak üzere istihkak tanımlayıp, bu istihkakları belli zaman aralıklarında kişilere dağıtıp kaydını tutmak istiyorum. onun için doğru ilişkileri kurmam gerek once, su an için tablolar arasında ilişkileri kuramadım.
sonrasında bir form oluşturmak istiyorum, formu açında sicil no soracak kişinin sicilini girince ise , kışlık ve yazlık istihkakları ekrana gelecek, su ana kadar verilen istihkaklar tablo halinde olacak ve KIŞLIK İSTİHKAK VER VE YAZLIK İSTİHKAK VER DİYE iki buton olacak, bu butonlar yardımı ile ilgili kişiye daha önceden tanımlamış olduğum kışlık ve yazlık istihkaklarını verebileyim. bu ekranda ilgili kişinin kışlık ve yazlık istihkak bilgilerini de istersem değiştirebilmem lazım ayrıca.
projemin devamı var ama buraya kadar yardımcı olabilirseniz, bende devamını oğrenerek ve örmekleyerek yapabileceğimi umuyorum.

umarım açıklayıcı olmuştur. yardımcı olabilecek arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.
.rar db - Kopya.rar (Dosya Boyutu: 73,14 KB | İndirme Sayısı: 5)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
form yardımı ile veri listeleyip güncelleme ve silme - Yazar: askubom - 20/12/2012, 16:50