Skip to main content

AccessTr.neT

Formlarda değer girerek İki değer arasında sorgulama

Formlarda değer girerek İki değer arasında sorgulama

Çözüldü #1
Arkadaşlar ;

Sorunumu şöyle açıklayayım.
Beetwen [BaşlangıçDeğer] And [BitişDeğer] Fonksiyonuyla iki değer arasında sorgulama yapabiliyoruz. Ama bunun için [BaşlangıçDeğer] ve[BitişDeğer]i girmek zorundayız. Eğer bu değerlerden birini girmezsek veya hiç birini girmezsek sorgulama hatalı oluyor.
Bunun için bir yol buldum ama oldukça uzun ve karışık bir yöntem .Sorum Şu Bu şekilde bir sorgulama yapmak için daha basit kullanımlı her hangi bir deyim veya fonksiyon varmı. Bilen arkadaşlardan yardım istiyorum. Çunkü bu sadece bir alan için sorgulama olsa problem değil ama Aynı form üzerinde birden fazla alan için sorgulama yaptığınızda sorgu çok karmaşıklaşıyor. Bende bu yüzden 1 tek sorgu yerine her sorgu alanı için ayrı ayrı sorgu yapıyorum. Buda geniş çaplı bir programda sorguların çok fazla olmasına sebep oluyor.
Ekteki örnekte programdan sadece bir bolümünde raporlar almak için yapılmış bolümde sorgu ve formları görmektesiniz. Bunun gibi Programda Rapor almam gereken çok fazla yer olduğundan Programımdaki sorgular çok fazla . Kısacası bunları azaltmanın daha iyi bir yöntemi varsa tecrubeli arkadaşlardan yardım istiyorum.
.rar vt1.rar (Dosya Boyutu: 42,25 KB | İndirme Sayısı: 32)
+repCahiller bilginin kölesi, Alimler ise efendisi olur.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Formlarda değer girerek İki değer arasında sorgulama - Yazar: estapan - 16/07/2010, 12:22
Task