Skip to main content

AccessTr.neT

Makro ile çift tıklandığında alt form

Makro ile çift tıklandığında alt form

Çözüldü #1
Merhabalar Öncelikle acceste yeni olduğum için konuyla ilgili bilgiyi nerde aramam gerektiğini hatta konuların benim soruma yanıt olup olamadığını dahi bulamadım ve 2 haftadır kendi kendime verdiğim mücadeleyle dahi çözüme ulaşamadım. Bu nedenle yardımcı olursanız en azından boşa kürek çekmememi sağlayacağınıza hiç şüpe yok.

Öncelikle şimdiye kadar yaptığım kısım; tanklar formunda proje detayı sekmesinde görünen tank detaylarında (ilgili tablo tank detay) örneğin taban plakasına çift tıkladığımda ilgili detayı proje bilgileri tablosundan alarak gösteriyor.

Fakat burada kayıt yaptığımda kayıt ilgili kısıma yapılmıyor. Normalde yapılması gereken Proje detayı tablosunda projekod sütununa tank detay tablosunun kimlik değerini yazması.

(Kısaca açılan değerlere çift tıklayınca ilgili altformun açılması ve değer girilince çift tıklanılan değerle ilgili kısıma kaydetmesi.)

Sn. Arkadaşlar vb'e çok girmeden makro ile çözebilirsek müteşekkir olurum. Benzer bir çok tablom var bunu da yapabilirsem sanınım bir sıkıntım kalmıyor. Lünfen yardımcı olunuz ve çözümlerinizi yazılı olarak da paylaşınız.
.rar Tank.rar (Dosya Boyutu: 2,88 MB | İndirme Sayısı: 10)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Makro ile çift tıklandığında alt form - Yazar: armagan55 - 04/05/2010, 13:52
Task