Skip to main content

AccessTr.neT

Kayıt numarasını otomatik doldurma

Kayıt numarasını otomatik doldurma

Çözüldü #1
Merhaba sayın hocalarım ve sayın arkadaşlar. Soru sormak için bir bölüm bulamadığımdan konu açmak zorunda kaldım. Hata yaptıysam özür dilerim.
Ben kendimce bir arşivleme programı yapıyorum ve bir sorunum var: İstiyorum ki ekteki dosyanın anatablo formu üzerinden arşive yeni dosya kaydedileceği zaman bu yeni dosya, arşiv numarası olarak aktif kayıt numarası kısmındaki numarayı otomatik olarak alsın. Yani örneğin o dosyadan önce 10 tane dosya arşive kaydedildi ise yeni bir dosya için kayıt yapmaya başladığımda arşiv numarası kısmına direkt olarak 11 rakamı yazılsın. otomatik sayı seçeneği bunu belki halleder ancak her hatalı kayıtta v.s. otomatik sayı hemen bir kayıt numarası verdiğinden ama aslında kayıt yapılmadığından dolayı zamanla arada boşluklar oluşacaktır diye düşünüyorum.
Umarım derdimi anlatabilmişimdir ve umarım bana yardımcı olursunuz.

EDIT: Bir sorum daha olacak: Aynı formdaki dosya no kısmının yıl/rakam (örneğin 2009/214) v.s. şeklinde girilebileceği bir giriş maskesini nasıl yapabilirim acaba? Burada önemli olan yıl hanesinin 4 rakam eksiksiz girilmeye zorlanması ve ardından "/" simgesinin otomatik gelmesi. "/" simgesinden sonra 1-6 arası rakam gelebilir.
Teşekkür ederim.

İyi günler dilerim...
.rar ARŞİV PROGRAMI.rar (Dosya Boyutu: 91,93 KB | İndirme Sayısı: 60)
UfukTekin, 07-11-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 20/04/2010, 13:24, Düzenleyen: UfukTekin.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Kayıt numarasını otomatik doldurma - Yazar: UfukTekin - 20/04/2010, 13:08
Task