Skip to main content

AccessTr.neT

ilişkilendirme ve acceste toplam, yüzde hesabı

ilişkilendirme ve acceste toplam, yüzde hesabı

Çözüldü #1
merhaba. reçete yazma programımı geliştirme babında birkaç noktada Access te ustalaşmış arkadaşların yardımına ihtiyacım var. ilginiz için şimdiden teşekkürler.
aşağıda eklediğim denemem de forumlarda VeriFR formu reçete yazma kısmıdır. veri kaynağını yani ilaç isimlerini tüm ilaç listesinden tablosundan almaktadır. yapmak istediğim ilk şey ilaç ismini seçtiğimde seçtiğim kutunun yanındaki kutuya o ilacın fiyatıda otamatik gelsin istiyorum. yani bi ilişki kurmam gerekiyor sanırım ama nasıl yapıcağım hakkında bir fikrim yok.
bir diğer noktada fiyatı kutucuklarının toplamını aşağıdaki genel toplam kutusunda görmek istiyorum. yani genel toplamı almak istiyorum. son olarakda genel toplamın yanındaki kutuda genel toplamın yüzde 20 sini hesaplatmak istiyorum. bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim. özellikle nasıl yapılacağını söylerseniz çok memnun kalırım. hazıra konmak değil öğrenmek için istiyorum. şimdiden çok teşekkürler...
.rar deneme.rar (Dosya Boyutu: 577,88 KB | İndirme Sayısı: 20)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
ilişkilendirme ve acceste toplam, yüzde hesabı - Yazar: kesoka - 12/01/2010, 10:48
Task