Skip to main content

AccessTr.neT

İstenilen kaydın form açıldığında gelmesi ve güncelleme

İstenilen kaydın form açıldığında gelmesi ve güncelleme

Çözüldü #1
Arkadaşlar kolay gelsin, kullandığım programda üç tane sıkıntı var ve yardımlarınızı bekliyorum.

1- Program tıklanarak açıldığında varsayılan olarak "Yil" formu açılıyor, formda en üstte "yil" alanı var. Alandaki veriler ilgili tabloya bağlı olarak geliyor. (2009-2010-2011 vs. gibi) Program açıldığında ilgili form içindeki "yil" alanında sürekli ilk kayıt olan (2009) geliyor, bu durum yıl 2009 olduğu için bu güne kadar sorun olmamıştı. Ancak 2010 yılına geçtik, ilgili alanda tercihimize göre program açıldığında istediğimiz veri gelebilir mi? (2010 gibi).

2- Program açılarak yeni kayıt yapılmak istenildiğinde "eneredengeliyor" alanı, "Gittigiyer" tablosundan verileri alıyor, kullanıcı kayıt esnasında ilgili alanda veriyi seçip devam ediyor. İlgili alanda veri yoksa üzerine kayıt izni de var. Benim istediğim, kullanıcı kayıt esnasında ilgili alanda veri seçmek istediğinde veri yoksa, yazdığı veri otamatik olarak "Gittigiyer" yer tablosuna yazılsın, tabi bu işlem tekrarsız yapılması gerekiyor ki verilerde tutarlılık bulunsun. Bu mümkün mü?

3- Program açılarak, veri sayfası görünümlü alt form üzerine tıklanıldığında "Dataaltaltformu_" açılıyor, kayıt yapıldıktan sonra form kapatılınca "Yil" formu içerisinde veri sayfası görünümlü alt formda kayıt
Alıntı:Private Sub Form_Activate()
[Data].Form![Data_altaltformu].Form.Requery
End Sub
koduyla güncelenmesi, hemen gözükmesi gerekiyor, hatta eklediğim programda bu uygulama söylediğim gibi kusursuz çalışıyor. Ancak iş yerinde kullanmaya başladığım programda hata veriyor. "Dataaltaltformu_" kapatıldığında yapılan kayıt, hemer veri sayfasında gözükmüyor, nerede hata yaptım, problemi nasıl çözebilirim bilmiyorum.

Üç soruyu arka arkaya sormamın sebebi görüntü kirliliğinin oluşmamasıydı. Icon_rolleyesİlgilenip yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.
Son Düzenleme: 09/01/2010, 00:52, Düzenleyen: danke.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
İstenilen kaydın form açıldığında gelmesi ve güncelleme - Yazar: danke - 03/01/2010, 19:49