Skip to main content

AccessTr.neT

Aranıp bulunan veriyi düğme ile formda açtırma

Aranıp bulunan veriyi düğme ile formda açtırma

Çözüldü #1
Arkadaşlar iyi akşamlar, kolay gelsin.
Burada arkadaşların yardımıyla çözmeye çalıştığım programda, yine bir problem çıktı, yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Program içinde, "Ara" isimli bir form var, tıklandığında neyi bulmak istediğimizi soruyor, mesela: konu içinde geçenlerden birini yazdığında hem üst formda, hem alt formda arıyor ve buluyor, problem yok. Bulduğunda her kayıtın sağ tarafında bir düğme var, başka programlarda doğrudan o kayıt ile ilgili formu açtırabildiğim halde, burada bulunan veri ile ilgili "yıl" formunu açtıramıyorum.

Mantık olarak bu günede kadar ilk defa böyle bir yöntem denedim. Biliyorum bir çok yerinde hata yapmışta olabilirim ama, bu şekliyle iş yerinde hem evrakı bulmak, hemde ilişkili evrakları hemen o form üzerinde alt formda görme imkanı bulacağız.

Kısaca sorum, "ara" formu tıklandığında veri bulunuyor problem yok, ancak form açıldığında ilgili kayıtın sağ tarafındaki düğme ile o kayıtı "yıl" formunda açmak istiyorum, yıl olarak açılıyor, ancak o kayıt olarak açılmıyor,

Biraz uzunca oldu, kusura bakılmasın yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
.rar Örnek EVRAK KAYIT.rar (Dosya Boyutu: 39,92 KB | İndirme Sayısı: 24)
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.
Son Düzenleme: 07/12/2009, 01:01, Düzenleyen: danke.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Aranıp bulunan veriyi düğme ile formda açtırma - Yazar: danke - 05/12/2009, 00:07