Skip to main content

AccessTr.neT

Database Üzerinden Online Bilgi Almak

Database Üzerinden Online Bilgi Almak

Çözüldü #1
Merhabalar. Access hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim. Bu konuda sizlerden acil bir yardım bekliyorum.

İtalyan malı bir paketleme cihazımız var. Bu cihaz paketleme makinesi terazizinden gelen bilgileri pesatez isimli database dosyasının içerisine yazmaktadır. bu yazılan bilgileri dışarı alamadığımız ve print ettiremediğimiz için tartılan tüm malların etiketlerine bakarak tekrar kilo bilgilerini alıp sevk irsaliyesi yazacak arkadaşa ulaştırıyorlar. oda hesap makinesi ile toplayarak irsaliyesine giriş yapıyor.
Bu database dosyası içerisinde 4 adet tablo bulunmaktadır ( Dispo, Pesate, Servi, Setup ).

Pesate tablosunda Datapes kolonu tartım zamanını , Dispozisione kolonu ise parti numarasını belirtmektedir. Kgnetti kolonuında tartılan malın net ağırlığı ve KgLordi kolonunda tartılan ağırlığın brüt ağırlığı gözükmektedir( Müşteri adı, parti bilgisi, renk bilgisi gibi bir kaç alan var, bunlar Excel tablosu gibi basit bir arayüzden girilmektedir)
dispo tablosunda da Dispozisione kolunu bulunmakta ve pesate kolonu ile aynıdır. C01 kolonuna da müşteri ismi yazdığımız bilgi kayıt olmaktadır.
Benim şöyle bir sorgu yapma isteğim vardır.

operatör programı çalıştırdığında direkt olarak pesatez.mdb dosyasına bağlansın. parti no + tarih seçerek sorgula dediğinde xxxx parti numaralı 01.01.2009 tarihli tüm tartım bilgileri filtreleyerek KgNetti ve KgLordi kolanlarındaki ağırlıkları toplayarak çıkan ağırlıkları ve kaç edet tartımı topladığını ( bu sayı kaç çuval paketlendiğini göstermesi açısından gereklidir, hatta bu ağırlıkları bir liste gibi göstererek en alt satıra toplamını yazması süper olur ))ekranda göstermesini istiyorum. ayrıca olabilirse bu toplama işleminin raporunu txt olarak kaydetmesini ve ekrana xxxxx.txt olarak kayıt edildi demesini istiyorum. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla. İlgilenecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
.rar Pesatez.rar (Dosya Boyutu: 1,06 MB | İndirme Sayısı: 48)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Database Üzerinden Online Bilgi Almak - Yazar: boraday - 26/05/2009, 15:56
Task