Skip to main content

AccessTr.neT

Öğrenci sevk ve ilaç takibinde arap saçı nasıl çözülür ?

Öğrenci sevk ve ilaç takibinde arap saçı nasıl çözülür ?

Çözüldü #1
Merhaba,

yatılı okulda görev yapıyorum. halihazırda öğrencilere sevk verdiğim veritabanımda sevk verdikten sonra yapılan işlmeleri ve öğrencinin zaman içinde aldığı sevkleri, geçirdiği hastalıkları ve kullandığı ilaçları bilmek ve ne zaman hangi ilaçları kullanacağını bilmemiz gerkiyor.

okulda sağlık görevlimiz yok bu yüzden alınan ilaçları girdikten sonra alacağım raporlarla ilaç alacakları listelemem gerekiyor ki gözden kaçan hasta olmaması.

Ama şu an için asıl sorun sevk verceğim form sayfasında. Aşağıdaki resimde:

- Yeni sevk vereceğim zaman arama kutusundan seçeceğim öğrencinin diğer bilgileri de kutulara otomatik gelmedi. Ayrıca gezinti yoluyla istediğim öğrenci ya da tüm sevk almış öğrencilerin geçmiş sevkerline göz atmak istiyorum. bunun için alt form eklenebilir.
-Alt kısımda yeni sevk düğmesine basınca açılır liste personel tablosundan idarecilerin isimlerini alacak ve sevk ön izleme düğmesiyle de rpr_OgrenciSevk yeni kayıttaki bilgilerle açılacak ve bu arada o bilgiler tbl_OgrenciSevk tablosuna da işlenmiş olamalı.

Nerdeyse sorunu anlatmakta bile tıkanacağım. Sanırım izlediğim yol biraz karışık. Daha pratik bir tarzla daha kolay olabilir görüşündeyim.

-ilk defa ilaç tablosu oluşturuyorum. Tam olarak nedir ne gerekir böyle bir takipte eksiklerim olmuştur. Konuya vakıf arkadaşlardan öneri bekliyorum. Yardımcı olan herkse teşekkürler.
-son olarak "turp gibi maşallah" etiketini ise arama kutusundan seçtiğim öğrencinin sevki olmazsa görünmesini istiyorum. (Arama kutusu kayıtları ogrenci tablosundan almalı ve seçilen öğrencinin sevklerini listelemeli eğer sevki yoksa gerekli bilgilerini getirmeli sadece yeni sevk vermekte kullanmak için)

[Resim: sevkformu.jpg]
.rar öğrenci sevk ve ilaç.rar (Dosya Boyutu: 873,05 KB | İndirme Sayısı: 11)
Son Düzenleme: 21/04/2009, 19:59, Düzenleyen: mehmeser.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Öğrenci sevk ve ilaç takibinde arap saçı nasıl çözülür ? - Yazar: mehmeser - 20/04/2009, 21:30
Cvp: konuyu askıya aldım. - Yazar: mehmeser - 21/04/2009, 23:19
Task