Skip to main content

AccessTr.neT

Kademeli Açılır Kutu Oluşturma Programı

Kademeli Açılır Kutu Oluşturma Programı

Access uygulamalarınızda size çok büyük kolaylık sağlayacağını düşündüğüm bir uygulamayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yine ecnebi bir siteden indiregandi ettiğim örneği Türkçeleştirdim... (Valla adım "Copy-Paste Harun"a çıkacak bu gidişle... Img-grin)

Programın kullanımını kısaca anlatmak gerekirse:

1- Veritabanınızı seçiyorsunuz.
2- Oluşturulacak form adını giriyorsunuz.
3- Kayıt Kaynağı olarak kullanılacak olan tabloyu seçiyorsunuz.
4- Tablodan açılır kutuların birbirine bağlanmasını gerektiren alanları seçiyorsunuz. (Örneği, İl-İlçe veya İl-Trafik Kodu veya TcKimlikNo-AdSoyad)
5- Oluştur'u seçiyorsunuz.

Otomatik olarak formu oluşturuyor, açılan kutularınızı oluşturuyor, liste kutunuzu oluşturuyor, bir de sıfırlama adında komut düğmesi oluşturuyor. Ve bunların tamamını tek bir form üzerinden yapıyor.

Bu formu uygulamalarınıza entegre olarak kullanabileceğiniz gibi harici olarak da kullanabilirsiniz. Çünkü seçtiğiniz veritabanından oluşturmuş olduğu formu otomatik olarak o veritabanına aktarmaktadır. Yani göndermiş olduğum uygulamayla açtığınız bir veritabanında Kademeli Açılır Kutularla yapılmış olan frmYeniForm otomatik olarak o tabloyu aldığınız veritabanına aktarılmaktadır. Bu da hem harici hem de dahili kullanılabilirliği sağlamaktadır.

Umarım sizler de benim kadar beğenirsiniz...

Saygılar...
.rar KademeliAcilanKutuOlustur_tdsharun.rar (Dosya Boyutu: 86,71 KB | İndirme Sayısı: 589)
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Kademeli Açılır Kutu Oluşturma Programı - Yazar: tdsharun - 06/04/2009, 13:32
Task