Skip to main content

AccessTr.neT

veri sayfasından sorgulama yaparak veri getirme

veri sayfasından sorgulama yaparak veri getirme

Çözüldü #1
Arkadaşlar Access konusunda sıfır bilgiye sahip birisi olarak bu forum sayfasında incelediğim dosyalardan etkilenerek Excel sayfasında yaptığım çok basit bir evrak takip dosyamı access'e uygulamaya çalıştım ancak birşey yapamadım. Bundan dolayı sizlerden yardım isteyerek dosyayı ekledim. Yapmak istediğim şeyler;
1-Evrakın gönderildiği il seçildiğinde veya "Enter" tuşuna basıldığında yada "sorgulama" butonu basıldığında, formlar-sorgulama tablosundaki renkli kısıma o il ile ilgili bilgilerin gelmesini istiyorum (fakat benimkinde veri girişindeki tüm bilgiler geliyor bunu engellemek istiyorum)
2-Sorgulama yapılan il ile ilgili "Toplam Evrak Sayısı", "Cevap Gelen Evrak Sayısı", Cevap Beklenen Evrak Sayısı" hücrelerine bilgilerin yazılmasını istiyorum.
3-Tablodaki butonların (Sorgulama Yap-Kaydet-Kaydı Düzelt-Yeni Kayıt EKle-Kayıt Sil) nasıl aktif duruma getire bilirim. Tüm ilgili arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
.mdb DENEME.mdb (Dosya Boyutu: 352 KB | İndirme Sayısı: 26)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
veri sayfasından sorgulama yaparak veri getirme - Yazar: durhan - 07/03/2009, 15:49