Skip to main content

AccessTr.neT

Açıköğretim Sorularını İndirme Yöntemi

iscinar
iscinar
6
4782

Açıköğretim Sorularını İndirme Yöntemi

Gelecekonline isimli siteden alıntıdır.

Sitede 2 yöntem verilmiş ama en mantıklısı bu olduğu için bunu eklemeyi tercih ettim.

Açıköğretim e-Öğrenme Portalındaki soruları ve cevapları indirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Buyrun izleyin.

video.gelecekonline.com/video/video/105826886108361_42818.mp4
1-Yöntem: eogrenme adresinden girişimizi yapıyoruz. Fakültenizi seçin Kısmından Sınav Sorularını seçiyoruz. Bölüm Listesinden hangi yıllara ait soruları kaydedeceksek o yılı seçiyoruz. Ders seçiniz kısmından hangi sınava ait soruları indireceksek o sınavı seçiyoruz ve soruların olduğu sayfaya yönlendiriliyoruz.

Açılan sayfada e-Kitap'a tıklayarak soruların görünmesini sağlıyoruz. Şimdi almak istediğimiz dersin kodu üzerine farenin sağ tuşu ile tıklıyoruz kısayolu kopyala diyoruz. Daha sonra sozel.org sitesine giriyoruz. Soru Alma Sistemine tıklıyoruz. Buradaki kutucuğa farenin sağ tuşu ile tıklayıp yapıştır diyoruz. Devam et'e tıkladığımızda bize Ders, Kitap ve ünite kodlarınızn verildiği sayfa çıkıyor. Soru Dosyasını getir'e tıklıyoruz. Karşımıza 2 şekilde seçenek sunuluyor. İster direkt yazdırabiliriz, ister bilgisayara indirebiliriz. işlem bu kadar.
Toprağa her türlü kötü şey atılmasına rağmen
Topraktan hep güzel şeyler biter . (Akşemseddin)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Açıköğretim Sorularını İndirme Yöntemi - Yazar: iscinar - 29/08/2012, 15:04
Task