Skip to main content

AccessTr.neT

sertifika sorunu

KARAHİSARLI
KARAHİSARLI
5
4270

sertifika sorunu

Çözüldü #1
microsoft Access 2010 da hazırladığım bir programın da içinde bulunduğu klasörün üzernide sağ klik yaparak özellikler/genel/gelişmiş i tıklayarak veriyi korumak için şifrele yi işaretleyerek tamam dedim. klasör ve Access dosyası ismi yeşil rengi aldı, daha sonra bilgisayarı formatlayınca

yeşil renkli yazılı Access dosyasının üzerinde özellikler/genel/gelişmiş/ayrıntılara bastığımda yeni bir sertifika parmak izi oluşturuyor, formattan önceki sertifika parmak izi ile aynı değil ve dosyayı açmaya çalıştığımda ise

access yolu ve dosya adını doğru girdğinizden emin olun uyarısı verior ve açmıyor klasörün içindeki başka word gibi bir belgeyi açmaya çalıştığımda ise

ford belgeyi açamıyor: kullanıcı erişim ayrıcalıklarına sahip değil diyor yardımı görüntüle bastığımda ise
Bu ileti bir dosya izinlerle kaydedilmişse görünebilir. Haklar veya ayrıcalıklar olarak da bilinen izinler, ağda kullanılabilen dosya, klasör veya herhangi bir kaynağa (yazıcılara, paylaşımlara, dosyalara, veritabanlarına, Web sitelerine vb.) uygulanabilir. Bir kullanıcı belirli kullanıcı izinleri gerektiren bir dosyayı açmayı denediğinde, kullanıcı gerekli izinlere sahip değilse bu ileti görüntülenir.
İzinler tek tek kullanıcılar, kullanıcı grupları veya belirli bir bilgisayar için ayarlanabilir. Bu ileti genellikle yöneticilerin izinleri belirli kullanıcılar ve gruplar için uyguladığı bir ağı kullanıyorsanız veya belirli bir kullanıcının bilgisayarındaki yerel kaynağına erişiyorsanız, ancak ilgili kullanıcının ayarladığı izinler nedeniyle engelleniyorsanız görünür. Ağınızda bulunan bir dosya sunucusundaki veya başka bilgisayardaki bir kaynağı açamıyorsanız, kaynağa erişim için gerekli izinlere sahip olup olmadığınızı belirlemek amacıyla kullanıcı hesabı ayarlarınızı incelemeniz gerekecektir. Gerekli izinlere sahip olup olmadığınızı bilmiyorsanız, ağ yöneticinize veya paylaşılan kaynağın bulunduğu bilgisayarın sahibine başvurun.
Genellikle, FAT veya FAT32 dosya sistemiyle biçimlendirilmiş disk sürücüleri kullanıyorsanız bu ileti görünmez. NTFS, HPFS veya izin uygulama olanağı tanıyan başka bir dosya biçimi bu iletinin zorlanmasına neden olabilir.
Bazen, kullanıcılara ağa erişim izni veren bilgisayar belirli bir kullanıcının kimliğini doğrulamak için kullanılan bilgileri kaybedebilir. Bu olduğunda, kullanılabilecek tek seçenek bilgisayarı 30 saniye kapatıp yeniden başlatmaktır (ağ kartında önbelleğe alınan bilgileri temizlemek için bilgisayarı kapatmanız gerekir). Yeniden başlatma size ağ erişimi sağlamak için kullanılan kimlik doğrulama bilgilerini sıfırlayabilir. Bu çalışmazsa, hesabınızın sıfırlanması için ağ yöneticisine başvurmanız gerekir. Ağ yöneticisi hesabınızı devre dışı bırakmış da olabilir.
Açmayı denediğiniz dosyanın Bilgi Hakları Yönetimi (IRM) tarafından kısıtlanmış olması da mümkündür. IRM bir dosyayı oluşturan kişinin içeriğin düzenlenmesini, kopyalanmasını, yazdırılmasını veya iletilmesini sınırlamasına olanak tanıyan bir diğer dosya erişimini kısıtlama biçimidir. Dosya kısıtlanmışsa ve içeriğine erişmeniz gerekiyorsa, kullanıcı kimliğinizin dosyaya erişim izni olan kullanıcıların listesine eklenmesini istemek için dosyayı oluşturan veya sahibi olan kişiye başvurmanız gerekir.
şeklinde yardım alıyorum.

bu konuda bilgisi olan hocalarımdan yardım talep ediyorum. sorunu nasıl çözebilirim saygılarımla

ayrıca Access dosyasını yada word gibi bir dosyayı başka bir ortama koplalamak istediğimde dosya erişigmi engellendi ikazı alıyorum
Son Düzenleme: 27/08/2012, 16:24, Düzenleyen: KARAHİSARLI.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
sertifika sorunu - Yazar: KARAHİSARLI - 27/08/2012, 16:19
Cvp: sertifika sorunu - Yazar: ozguryasin - 27/08/2012, 16:45
Cvp: sertifika sorunu - Yazar: KARAHİSARLI - 27/08/2012, 17:00
Cvp: sertifika sorunu - Yazar: Coskun0559 - 27/08/2012, 17:26
Cvp: sertifika sorunu - Yazar: KARAHİSARLI - 28/08/2012, 22:32
Cvp: sertifika sorunu - Yazar: mehmetdemiral - 29/08/2012, 02:22
Task